Ratownicy WOPR-OS znów pokazali klasę

Inne 01 czerwca 2022 0 Komentarzy

Cztery medale (2 srebrne, 2 brązowe), trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej mężczyzn, tytuł wicemistrza Polski w klasyfikacji indywidualnej obejmującej wszystkie starty w kategorii OPEN (Hubert Nakielski) oraz kilka rekordów życiowych to osiągnięcia reprezentacji WOPR-OS Ostrołęka (Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski, Adam Wiśniewski, Franek Zyśk) podczas Letnich Mistrzostw Polski w sportowym ratownictwie wodnym, które odbyły się na 50 – metrowym basenie Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnym WUM w Warszawie w dniach 28-29.05.2022 r.

Tytuł wicemistrzów Polski w wyścigu sztafetowym 4 x 50 m z przeszkodami zdobył zespół: Wiśniewski, Mierzejewski, Adamowski, Nakielski. W wyścigu sztafetowym 4x25 m holowanie manekina (Bojarski, Mierzejewski, Adamowski, Nakielski) zajęli 4. miejsce. Również na 4. pozycji uplasowała się sztafeta 4x 50 m z pasem ratowniczym (Wiśniewski, Bojarski, Adamowski, Nakielski). Ponadto w klasyfikacji indywidualnej mistrzostw w kategorii OPEN Adam Wiśniewski uplasował się na 5. miejscu, w tej samej kategorii Mateusz Adamowski uplasował się na 12.  miejscu, a Kacper Mierzejewski na 23. pozycji. W klasyfikacji indywidualnej w kategorii Junior Kamil Bojarski zajął 5. miejsce a Franek Zyśk debiutujący w startach na basenie 50 – metrowym 32. miejsce.

Hubert Nakielski w swoich startach indywidualnych w kategorii open zajmował następujące lokaty : na dystansie  200 m z przeszkodami 5. miejsce, na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach 8. miejsce, na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem 30,24 s 2. miejsce – nowy rekord życiowy, na dystansie 100 m ratowanie z pasem – 5. miejsce, na dystansie 100 m kombinowane 8. miejsce, na 200 m super ratownik – 5. miejsce.

Adam Wiśniewski w swoich startach indywidualnych w kategorii open zajmował następujące pozycje : na dystansie 200 m z przeszkodami zajął 3. miejsce z czasem 2,01,83 s – nowy rekord życiowy, na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 50,17 s zajął 4. miejsce – nowy rekord życiowy, na dystansie 100 m ratowanie z pasem – 8. miejsce, na dystansie 100 m kombinowane 6. miejsce, na dystansie 200 m super ratownik 6. miejsce z nowym rekordem życiowym 2,23,06 s.

Z indywidualnych występów Mateusza Adamowskiego w kategorii open na szczególną uwagę zasługuje 8. miejsce na dystansie na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem 32,01 s – nowy rekord życiowy.

Kamil Bojarski indywidualnie w kategorii junior zdobył brązowy medal i zajmował odpowiednio: na 200 m z przeszkodami 13. miejsce, na 100 m w ratowanie manekina w płetwach 4. miejsce z czasem 54,73 s, na 50 m holowanie manekina z czasem 35,45 s 5. miejsce, na 100 m ratowanie manekina z pasem 3. miejsce z czasem 1,01,09 s, na 100 m kombinowane z czasem 1,14,05 s 6. miejsce – nowy rekord życiowy, na 200 m super ratownik 4. miejsce z nowym rekordem życiowym 2,33,19 s.

- Start w zawodach uważam za udany a wszystkim sympatykom ratownictwa wodnego w imieniu własnym i zawodników życzę udanego i bezpiecznego wypoczynku w okresie wakacji - podsumowuje Dariusz Małkowski, prezes i trener WOPR-OS Ostrołęka.