"Regaty Węgorzewiaków" z udziałem ostrołęczan (zdjęcia)

Inne 08 czerwca 2021 0 Komentarzy

W dniach 4-5 czerwca 2021 odbyła się 11. edycja regat żeglarskich pod nazwą "Regaty Węgorzewiaków". Regaty te odbywają się na jeziorze Stręgiel k. Węgorzewa. Wzięły w nich udział także ostrołęckie załogi, które spisały się bardzo dobrze - jedna z nich zakończyła zmagania na podium, druga zajęła 4. miejsce.

Do rywalizacji zgłosiło się 13 załóg z całego kraju, z tym 2 załogi z Ostrołęki:

• 1. sternik Janusz Raczyk i załoga: Robert Zakrzewski, Małgorzata Zemlik, Amelia Matusik
  • 2. sternik Marek Baczewski i załoga : Katarzyna Dziekońska, Adam Baczewski, Leszek Kaczyński

Organizator regat miał do dyspozycji 8 jednakowych łodzi klasy OMEGA.

W ciągu 2 dni rozegrano na wodzie 13 wyścigów systemem przesiadkowym, tak aby każdej ze startujących załóg zapewnić równe szanse sprzętowe. O kolejności miejsc w ostatecznej klasyfikacji decydują w takim przypadku głównie umiejętności.

Regaty rozgrywane były przy słabym i zmiennym wietrze,tym samym trasy były krótkie, wymagające dużej uwagi (drobny błąd kosztował utratę niejednokrotnie wielu miejsc).

Po podliczeniu wyników w poszczególnych biegach załoga ze sternikiem Januszem Raczykiem zajęła 3. miejsce plasując się na podium regat. Załoga Marka Baczewskiego uplasowała się także w czołówce regat, zajmując 4. miejsce.

Podsumowując - bardzo sympatyczna impreza, polecam wszystkim żeglarzom z regatową żyłką - można pogłębić swą żeglarską wiedzę, umiejętności, technikę żeglowania. Gratulacje dla wszystkich załóg i niezapomniany powrót do normalności po kilkunastu miesiącach pandemicznego "aresztu domowego"