"Ręka w Rękę" o puchar starosty (zdjęcia)

Piłka ręczna 16 grudnia 2017 1 Komentarz

IV Turniej Powiatowej Ligi Piłki Ręcznej „Ręka w Rękę” o Puchar Starosty Powiatu Ostrołęckiego” został rozegrany 11 grudnia w hali sportowej ZS nr 5 w Ostrołęce. Rozgrywki zorganizował klub UMKS „TRÓJKA” Ostrołęka przy wsparciu finansowym Powiatu Ostrołęckiego oraz opiece merytorycznej Związku Piłki Ręcznej w Polsce.W zawodach brały udział zespoły dziewcząt i chłopców z rocznika 2006 i młodsi ze szkół podstawowych: nr 10 w Ostrołęce, w Rzekuniu, w Kadzidle i Troszynie. Rozgrywki Ligi przeprowadzone zostały poprzez 4 turnieje, które rozegrano kolejno w: Szkole Podstawowej nr 10 w Ostrołęce, Zespole Placówek Oświatowych w Kadzidle, Szkole Podstawowej w Rzekuniu i finał w Zespole Szkół nr 5 w Ostrołęce.

Ponad setka dzieci walczyła o zwycięstwo z pełnym zaangażowaniem, nie brakowało łez rozpaczy po porażce i tańców radości po zwycięstwie, a wszystko to odbywało się z poszanowaniem zasad fair play.  Warto wspomnieć, że w turnieju finałowym mecze były niezwykle wyrównane i stały na naprawdę dobrym poziomie. Należy też podkreślić doskonałą postawę drugiego zespołu chłopców z SP nr 10 w Ostrołęce złożonego z chłopców z rocznika 2007, a więc młodszych o rok od kolegów z innych drużyn. Stworzyli niezwykle emocjonujące widowisko i zwyciężyli jedną bramką, pokonując SP Rzekuń. Ostatecznie w kategorii dziewczynek wygrał zespół ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce, a w kategorii chłopców drużyna z Zespołu Placówek Oświatowych w Kadzidle. Najlepszymi strzelcami okazali się: Edyta Kolanowska z SP nr 10 w Ostrołęce i Adrian Kaczyński z ZPO w Kadzidle, a bramkarzami Olivia Staśkiewicz z ZPO Kadzidło i Adrian Wójcik z SP nr 10 w Ostrołęce. Podczas uroczystego zakończenia zawodów nagrody w imieniu Starosty Powiatu Ostrołęckiego Stanisława Kubła wręczyła Elżbieta Półtorak z wydziału promocji i rozwoju.

Organizatorzy serdecznie dziękują staroście Stanisławowi Kubłowi za wsparcie w rozwijaniu sportowych pasji najmłodszych, opiekunom drużyn: Edycie Morawskiej z SP w Rzekuniu, Ewie Chrostek i Elżbiecie Tomczak z ZPO w Kadzidle, Ryszardowi Jarnutowskiemu, Wojciechowi Zarzyckiemu i Radosławowi Blochowi z SP nr 10 w Ostrołęce, Adamowi Długokęckiemu z SP w Troszynie za pasję, zaangażowanie i serce wkładane w wychowanie dzieci w duchu sportowej rywalizacji.

/powiatostrolecki.pl/

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:

Komentarze

...
20:01, 16 grudnia 2017

lolek

a pozostałe miejsca jakie?

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.