zdjecie 5496

Rekordy pływaków Squatiny: "To najlepsza nagroda, jaką możemy otrzymać" [ZDJĘCIA]

Pływanie 14 czerwca 2015 Komentarzy

W terminie 5-6 czerwca na obiektach Warszawianki w stolicy odbyły się Otwarte Mistrzostwa Okręgu Warszawsko – Mazowieckiego. Do zawodów przystąpiło 376 zawodników, reprezentujących 34 kluby pływackie. Wśród nich byli także reprezentanci Squatiny Ostrołęka.

W terminie 5-6 czerwca na obiektach Warszawianki w stolicy odbyły się Otwarte Mistrzostwa Okręgu Warszawsko – Mazowieckiego. Do zawodów przystąpiło 376 zawodników, reprezentujących 34 kluby pływackie. Wśród nich byli także reprezentanci Squatiny Ostrołęka.

Jak zawsze znakomicie zaprezentowała się oczywiście Marysia Murawska, sześciokrotnie zdobywając tytuł mistrzyni okręgu Warszawsko – Mazowieckiego. Dało jej to również tytuł najlepszej zawodniczki w całej rywalizacji. Murawska pokonała swoje rywalki na 100m stylem klasycznym, na 100 metrów stylem grzbietowym, na 50 i 100 m dowolnym oraz na 50 m stylem motylkowym. Pokazuje to jak niezwykle wszechstronną i utalentowaną zawodniczką jest Maria Murawska.

- Wszechstronność zawodniczki na wysokim poziomie jest dobrym kapitałem na przyszłość dla ostrołęckiego sportu pływackiego, obecnie Maria zakwalifikowała się do Wojewódzkiej Kadry Mazowsza. Dziękujemy serdecznie panu prezydentowi i włodarzom miasta Ostrołęki za dotacje miejskie, dzięki którym możemy finansować wyjazdy i opłaty startowe swoich podopiecznych. Rekordy życiowe zawodników
i malutkie sukcesy bardzo cieszą trenerów i są najlepszą nagrodą jaką możemy otrzymać - mówią trenerzy klubu Maja i Leszek Bieżuńscy.

Kolejnym wyróżniającym się zawodnikiem Squatiny był Jakub Sznyter. Dwunastolatek startując w swojej koronnej konkurencji na 200 m stylem klasycznym zdobył brązowy medal. Krążek ten ma dla niego ogromne znaczenie, gdyż na poprzednich zawodach Jakubowi brakowało szczęścia i plasował się tuż za podium. Tym razem spełnił swoje marzenie i w końcu stanął na podium.

Warty wyróżnienia jest także wynik Olafa Napiórkowskiego, który w wyścigu na 200 metrów stylem grzbietowym dopłynął do mety na 5. miejscu, poprawiając swój rekord życiowy o ponad 30 sekund. Świadczy to o ogromnym postępie, jaki czyni zawodnik z każdym kolejnym treningiem.

Reprezentacja klubu Squatina Ostrołęka podczas warszawskich zawodów wystartowała w składzie: Maria Murawska, Maria Łach,  Maja Obrębska, Olaf Napiórkowski i Jakub Sznyter. Klub UKS Squatina zajął 5. miejsce wśród 34 klubów, które wzięły udział w mistrzostwach.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.