zdjecie 9799

Rekordy życiowe i medale, czyli UKS Atleta na Mistrzostwach Mazowsza (zdjęcia)

Inne 25 listopada 2019 2 Komentarze

Ostatnia sobota była emocjonująca dla ostrołęckich ciężarowców. Dwóch z kilku najmłodszych zawodników UKS Atleta Ostrołęka - sekcji podnoszenia ciężarów - wzięło udział w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego do 16 lat. O prymat najlepszego walczyli oni na pomostach ciechanowskiej siłowni im. Ireneusza Palińskiego.

Ostatnia sobota była emocjonująca dla ostrołęckich ciężarowców. Dwóch z kilku najmłodszych zawodników UKS Atleta Ostrołęka - sekcji podnoszenia ciężarów - wzięło udział w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego do 16 lat. O prymat najlepszego walczyli oni na pomostach ciechanowskiej siłowni im. Ireneusza Palińskiego.

Jako pierwszy startował Wiktor Wieremiejczyk w kategorii wagowej 67 kg. Zaliczył pięć udanych na sześć możliwych podejść. W rwaniu pierwsze podejście 40 kg, drugie 45 i trzecie 48 kg zalicza bezbłędnie. Podrzut rozpoczyna udanie od 50 kg, w drugiej próbie poprawnie zalicza 55 kg i rozochocony w trzeciej próbie podrzuca 60 kg ale to podejście nie otrzymuje uznania u sędziów. Tym samym uzyskuje 103 w dwuboju i ustanawia rekord życiowy w rwaniu i dwuboju.

Dawid Osowiecki w kategorii wagowej +102 kg rozpoczyna od 37 kg, w drugiej próbie podchodzi do 42 kg co jest o 1 kg więcej od jego rekordu w rwaniu i zalicza ją. W trzeciej próbie na sztandze o ciężarze 45 kg ustana nowy rekord życiowy w rwaniu. 47 kg to waga sztangi na której pierwszą próbę w podrzucie Dawid wykonuje poprawnie. Następnie podchodzi do 52 kg zaliczając bezbłędnie, co jest o 1 kg więcej od rekordu życiowego. Emocje rosną, następuje cisza a Dawid wykonuje poprawnie podejście trzecie na 55 kg ustanawiając kolejny rekord w podrzucie co daje 100 kg w dwuboju.

Podsumowując - Wiktor ustanawia dwa rekordy życiowe i zdobywa brązowy medal za trzecie miejsce w swojej kategorii wagowej juniorów do 16 lat. Dawid ustanawia aż pięć rekordów życiowych i z wynikiem 100 kilogramów w dwuboju staje na trzecim stopniu podium.

Te mistrzostwa to nie tylko siedem rekordów życiowych i dwa medale brązowe, które są bardzo dobrym dorobkiem ostrołęckich ciężarowców. Oprócz tego, trener Władysław Niedźwiecki odebrał puchar za szóste miejsce w klasyfikacji drużyn wywalczone tylko przez dwóch zawodników.

Podczas tych zawodów w roli trenera startu wystąpił były ciężarowiec Narew Ostrołęka, obecnie trener wspomagający Zenon Grądzki, natomiast w roli sędziego grupy dziewcząt trener klubowy Władysław Niedźwiecki.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...

Komentarze

...
10:24, 25 listopada 2019

Ola

Brawo Wiktor


...
15:49, 27 listopada 2019

Natka

Gratulacje Wiktro ! Jesteś najlepszy !Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.