Rekordy życiowe ostrołęckich Atletów [ZDJĘCIA]

Inne 27 listopada 2023 0 Komentarzy

W nowej siłowni na Praga-Południe Warszawa odbyła się rywalizacja Mistrzostw Województwa Mazowieckiego do 17 lat w podnoszeniu ciężarów. Walczyło tam dwóch siłaczy UKS Atleta Ostrołęka, Dawid Kalwara w wadze do 81 kg i Radosław Krupa do 89 kg.

Dawid rozpoczął rwanie od niezaliczonego podejścia na 60 kg by je zaliczyć w drugiej próbie a tym samym poprawić swój rekord w tym boju o 5 kg. Trzecie podejście na 65 kg jako kolejny rekord niestety nie udany. W podrzucie zalicza 70 i 76 kg w drugiej próbie o 3 kg bijąc rekord życiowy a trzecia próba na 80 kg już blisko zaliczenia. W dwuboju uzyskuje 136 kg tj. o 8 kg więcej od ostatniego wyniku, czyli trzeci rekord życiowy co pozwoliło na zajęcie 5. miejsca w tej kategorii wagowej.

Radek w rwaniu zalicza 60 i 70 kg aż o 10 kg więcej od ostatniego rekordu życiowego. W podrzucie 80 i 90 kg wyrównuje rekord życiowy a trzecia próba na 95 kg niestety nieudana. W dwuboju zgromadził 160 kg tym samym ustanawiając rekord życiowy i z tym wynikiem stanął na trzecim stopniu podium tej kategorii wagowej wśród Mazowszan do lat 17.

Podsumowując, Dawid ustanowił trzy rekordy życiowe a Radek dwa rekordy życiowe co bardzo cieszy trenerów UKS UKS Atleta Ostrołęka.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.