Remis, który smakuje jak zwycięstwo

Piłka nożna 09 maja 2021 0 Komentarzy

Piłkarki Jantaru Ostrołęka zremisowały na wyjeździe z  Legią Soccer Schools Warszawa w meczu 16. kolejki IV ligi mazowieckiej. Ten remis smakował jednak niczym zwycięstwo.

Mecz zapowiadał się niezwykle interesująco, bo Jantar jest liderem IV ligi i ma dwa punkty przewagi nad Legią. Stawka meczu w Warszawie była więc duża. Na spotkanie przybył nawet prezes Legii Dariusz Mioduski.

Prowadzenie objęły Legionistki. W 30. minucie na listę strzelczyń wpisała się Amelia Przybylska. Po przerwie gra zaostrzyła się, a ostrołęczanki postawiły na twardy bój z gospodyniami z Ł3. W 72. minucie Julia Kupis doprowadziła do wyrównania. W doliczonym czasie gry Jantarki zdobyły jeszcze jedną bramkę, ale sędzia (który w tym meczu pracował bez asystentów) odgwizdał spalonego. Skończyło się wynikiem 1:1.

Spotkanie przyniosło wiele emocji, ale najważniejsza wiadomość brzmi tak: czołówka tabeli się nie zmienia. Jantarki pojechały do Warszawy jako lider i wróciły jako lider.