Remis piłkarek Jantaru na zakończenie sezonu

Piłka nożna 06 lipca 2013 Komentarzy

Piłkarki Jantaru Ostrołęka zremisowały na wyjeździe z Wilgą Garwolin 2:2 w meczu towarzyskim, będącym jednocześnie zakończeniem sezonu dla ostrołęczanek. W przyszłym sezonie podopieczne Rafała Koska zagrają w III lidze.

JANTAR OSTROŁĘKA

Klub Wilga Garwolin zorganizował to spotkanie jako mecz pokazowy piłki nożnej kobiet w ramach klubowego zakończenia sezonu. Kobiecy zespół Wilgi, podobnie jak Jantar, powstał nie tak dawno i tak jak ostrołęcka drużyna zadebiutuje w przyszłym sezonie w III lidze kobiet.

Mecz był w miarę wyrównany, z lekką przewagą naszych piłkarek. Na początku spotkania rozegrały one kilka dobrych piłek i po pierwszej połowie było 1:0, gola w sytuacji "sam na sam" strzeliła niezawodna Adrianna Michalak. Po przerwie przeciwniczki bezlitośnie wykorzystały dwa proste błędy w obronie Jantaru. Następnie ładną akcję Klaudii Płoskiej dokończyła Paulina Grzejka i było 2:2. Taki wynik utrzymał się do końca meczu.

Głównym celem meczu było dla Jantaru określenie poziomu piłkarskiego zawodniczek po półrocznym okresie przygotowawczym w konfrontacji z kobiecą drużyną piłki nożnej o podobnym stażu. Test wypadł w miarę dobrze, co pozwala z tego miejsca optymistycznie patrzeć na jesienne, debiutanckie występy na III-ligowych stadionach.

Wilga Garwolin - Jantar Ostrołęka 2:2 (0:1)
Michalak, Grzejka

JANTAR: Anna Rak (br), Beata Majewska (C), Milena Wąsiewicz, Marta Niźnik, Laura Świerszcz, Wiktoria Piersa, Aleksandra Galarska, Natalia Zając, Malwina Wielechowska, Milena Modzelewska, Sandra Radek, Joanna Tomczak, Anita Michałek, Aleksandra Karczewska, Klaudia Płoska, Wioleta Dąbkowska, Patrycja Koper, Klaudia Śnietka, Anna Wierzbowska, Aleksandra Chodorek, Adrianna Michalak, Paulina Grzejka.