zdjecie 9271

Remont stadionu w Ostrołęce. Plany były i wciąż są - czy tym razem się uda?

Lekkoatletyka 04 sierpnia 2018 16 Komentarzy

Stadion miejski w Ostrołęce może zyskać zupełnie nowe oblicze. Prace nad jego przebudową wkraczają w kolejny etap - poinformowano właśnie, że odbyły się konsultacje z przedstawicielem firmy projektowej. Czy uda się przeprowadzić tak bardzo oczekiwany remont? Wszyscy na to liczymy!

Stadion miejski w Ostrołęce może zyskać zupełnie nowe oblicze. Prace nad jego przebudową wkraczają w kolejny etap - poinformowano właśnie, że odbyły się konsultacje z przedstawicielem firmy projektowej. Czy uda się przeprowadzić tak bardzo oczekiwany remont? Wszyscy na to liczymy!

Dobra wiadomość dla sportowców

- Na stadionie miejskim odbyło się dziś spotkanie z przedstawicielem firmy projektowej, by omówić aktualizację projektu przebudowy stadionu. Wzięli w nim udział wiceprezydent Grzegorz Płocha, dyrektor Wydziału Inwestycji Radosław Parzych oraz dyrektor MZOS-TiIT Robert Juchniewicz - czytamy na facebookowej stronie Urzędu Miasta Ostrołęki. - Ostrołęka będzie już wkrótce ubiegać się o dofinansowanie tych prac z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Planowana przebudowa miałaby objąć stworzenie zaplecza treningowego dla piłkarzy i lekkoatletów oraz bazy do organizacji zawodów na poziomie wojewódzkim i ogólnopolskim i meczów ligowych.To znakomita wiadomość dla ostrołęckich sportowców, którzy od lat zabiegają o to, by stadion miejski zmienił swoje oblicze na lepsze. Żużlowa bieżnia nie jest odpowiednia do tego, by przeprowadzać treningi lekkoatletyczne na wysokim poziomie. Do tego, mamy zespoły piłkarskie z ambicjami na awanse do kolejnych klas rozgrywkowych. Trzeba być przygotowanym na spełnienie wymogów licencyjnych.

Kiedyś się nie udało, a teraz?

Można być optymistą, jeżeli chodzi o potencjalny remont stadionu, ale nie należy zapominać, że tego typu projekty były już proponowane w przeszłości. Na przykład w 2010 roku.

- Przebudowa przewiduje powstanie bieżni o nawierzchni taranowej - 8 torów na prostej i 6 torów wokół boiska a także rzutni kulą, dyskiem, oszczepem i młotem. W ramach modernizacji obiektu przewidziane są także skocznie w dal, wzwyż i o tyczce. Zostaną wybudowane trybuny na 4 tys. miejsc, a cały obiekt zostanie oświetlony. Istniejąca budka spikera również zostanie wyremontowana - tak opisywano planowaną inwestycję. Pisaliśmy o tym w naszym serwisie.

W 2011 roku przedstawiony został nawet projekt wyremontowanego stadionu. Jak wyglądał? Zobacz tutaj.

Z planów nic nie wyszło, a środowisko sportowe wciąż apelowało o remont stadionu, robił to m.in. radny Wojciech Zarzycki. W 2017 roku w Ostrołęce przebywał mistrz olimpijski Tomasz Majewski, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Zapowiedział on pomoc w uzyskaniu dofinansowania na przebudowę stadionu. Urzędnicy z Ostrołęki pojechali nawet do PZLA w tej sprawie.  Teraz prace nad doprowadzeniem do remontu stadionu wkraczają na kolejny etap. Oby w końcu się udało, czekają na to wszyscy sportowcy, a szczególnie utalentowani lekkoatleci - medaliści mistrzostw kraju, województwa czy zwycięzcy wielu lokalnych mityngów.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
12:27, 04 sierpnia 2018

Bi

Hej wybory wybory


...
13:06, 04 sierpnia 2018

Gość

wybory samorządowe 2018. nic z tego nie bedzie.  


...
13:33, 04 sierpnia 2018

Mieszkaniec

Wolne żarty, nie z tą władzą i dyrektorem MZOSTiIT. Nic dla ludzi, miasta - wszystko dla siebie...


...
13:36, 04 sierpnia 2018

Gość

Kotowski obiecywał gotową halę na rok 2014. I znowu obiecanki?


...
15:16, 04 sierpnia 2018

Gość

Oni serio mają nas za debili


...
15:26, 04 sierpnia 2018

Gość

Od kilku lat nie można rozgrywać dwóch meczów jednocześnie na dwóch boiskach, bo nie ma szatni. Wystarczyłoby kupić dwie orlikowe szatnie i postawić przy sztucznym boisku, ot cała filozofia. Ale na to trzeba dobrej woli i zmiany wrogiego podejścia dyrekcji MZOSTILZOSTILTU do klubów innych niż Korona.


...
15:29, 04 sierpnia 2018

Wkurzony

KOTOWSKI I MU PODOBNI MAJĄ SZCZESCIE, ŻE WIEKSZOSC OSTROLECZAN MA GO W DUPIE, BO INACZEJ BYLBY SILA WYWALONY Z RATUSZA I POSTAWIONY PRZED SADEM!!!!!!!!!!!!!!!!!  


...
16:11, 04 sierpnia 2018

do prezesa

A  w Łomży i Zambrowie już dawno maja stadion wyremontowany i zadaszony, z tartanowa bieżnią  i pojemnością 6 tys. Kiepska przeróbka tego projektu z 2010 r, chyba brak kasy?
4 tys. to w Dylewie mogą sobie budować stadionik . Ale w Ostrołęce? Czyli w przyszłości nie będzie możliwości rozgrywania meczów międzypaństwowych, bo co to jest 4 tys.


...
16:27, 04 sierpnia 2018

Gość

Wybory i pali sie w dupkach. Niech Robert Juchaczarian powie lepiej jak tam kontrola Marszałka Tyszki. Ile udalo sie dziur zalepic w ciagu tych 2 tygodni wzmozonej pracy?


...
17:14, 04 sierpnia 2018

Marian

Ja po wyborach, biorę ten stołek!  


...
17:25, 04 sierpnia 2018

Gość

Stadion z lat 50.stary basen,budynki po komendzie,straszydło,nawet już dworca  brak,ulice tragedia,przez 10 lat nikt nie pomyślał o remoncie mostu,itd.itd


...
19:29, 04 sierpnia 2018

No

Wstyd mieć taki stadion.  Przydałby się porządny remont. Do roboty zająć się z stadionem.  


...
18:29, 05 sierpnia 2018

Blblbala

Panie i panowie pewnie ze najlepiej posiadać wszystko najlepsze nie gorączkujemy się teraz naj jest bieżnia dla biegaczy uwazam


...
07:37, 06 sierpnia 2018

Damian

Najwazniejsze to wymienic dyletanta ktory tu na zdjeciu wyciaga reke po stadion. Czlowiek o duzym ego ktory jak to czyta to jest juz caly bordowy i pod nosem jojczy "ja wam dam", "ja was zniszcze komentatorzy" ale poza ukladami i antypatiami nic nie zaoferowal przez X lat. Koniec tego grajdolka, Janusz poswiec Juchniewicza, jak pis w Polsce robi dla oczyszczenia szeregow. Na nowego dyrektora Kowalczy z OKLA, Mierzejewski kiedys z basrnu albo trener Tomasz Słowik  


...
15:53, 06 sierpnia 2018

Pdyseusz

Ja proponuje jeszcze dwa kryte baseny osiem hal sportowych i skocznie narciarską. Prawda jest taka że na wszystko trzeba czasu. Pewnie rzeczywiście trochę się to odciąga ale idzie do przodu. Uczę się w pultusku i jak słyszę ze nie ma orlika ze nie ma sztucznej tylko jedno boisko i drugie treningowe to pytam panowie nie narzekajmy.  


...
18:24, 06 sierpnia 2018

Gość

na wszystko trzeba czasu, ale obecna wladza nie zrobila ze stadionem NIC w ciagu dwoch kadencjiSerwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.