Reprezentantka MKKK Iza Piskorek z brązowym medalem Mistrzostw Europy 2022

Inne 09 listopada 2022 3 Komentarze

W dniach 5-6.11.2022 bułgarska Sofia stała się stolicą europejskiego karate goszcząc najlepszych karateków ze Starego Kontynentu podczas Mistrzostw Europy Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców Karate Shinkyokushinkai Europejskiej Organizacji Karate EKO, którzy toczyli zmagania w konkurencji kata i kumite.

W dniach 5-6 listopada bułgarska Sofia stała się stolicą europejskiego karate goszcząc najlepszych karateków ze Starego Kontynentu podczas Mistrzostw Europy Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców Karate Shinkyokushinkai Europejskiej Organizacji Karate EKO, którzy toczyli zmagania w konkurencji kata i kumite.

W składzie reprezentacji Polski była czwórka zawodników MKKK: Iza Piskorek, Katarzyna Lisiewska, Piotr Prusiński i Wiktor Kozłowski. Przepustką pozwalającą na wyjazd do stolicy Bułgarii był turniej kwalifikacyjny, w którym trzeba było zająć minimum 2.  miejsce w swojej kategorii wagowej i wiekowej. Wspomniana czwórka już podczas kwalifikacji pokazała gotowość do reprezentowania naszego kraju na tak poważnym turnieju, jakim są Mistrzostwa Europy.

Reprezentacja Polski zdobyła łącznie 25 medali, co dało nam trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej. Swój udział w tym osiągnięciu miała Iza Piskorek, zdobywając brązowy medal. W walce o wejście do najlepszej czwórki Iza nie dała żadnych szans swojej przeciwniczce z Węgier i bez większych problemów awansowała do półfinału, gdzie musiała uznać wyższość litewskiej zawodniczki. Ich walka była bardzo wyrównana, o czym świadczył niejednogłośny werdykt sędziów.

Pozostała trójka zawodników MKKK zakończyła swoje zmagania na walkach 1/8 finału. Ich postawa przynosi dumę całemu klubowi, ponieważ do ostatnich sekund walczyli o wygraną i tylko niewielka różnica, w jakości wykonywanych technik i przygotowaniu fizycznym sprawiła, że nie osiągnęli oni wymarzonego celu, jakim było miejsce na podium.

- Takie wyjazdy jak na minione Mistrzostwa Europy przynoszą wielką satysfakcję z faktu, że mogą prowadzić zajęcia z tak wspaniałymi zawodnikami, którzy na każdym turnieju godnie reprezentują nasz klub i kraj - wskazują trenerzy. Opiekunami grupy byli sensei Artur Prusiński, Marian Zając i Kinga Przybyłek.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
12:41, 09 listopada 2022

tomkoś

Brawo! Gratulacje dla zawodniczki i MKKK.

ocena: -         zgłoś
...
15:05, 09 listopada 2022

Marta

Serdeczne gratulacje pozdrawiam

ocena: -         zgłoś
...
19:02, 09 listopada 2022

Gratuluję

Gratuluję  

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.