Rewanż dla faworyta, koniec sezonu dla juniorów Pekpolu

Siatkówka 11 lutego 2014 Komentarzy

Juniorzy Pekpolu Ostrołęka przegrali wyjazdowy mecz z MOS Wola Warszawa 0:3 i nie awansowali do turnieju finałowego województwa mazowieckiego. Tym samym biało-czerwoni zakończyli rywalizację w I lidze mazowieckiej na piątym miejscu.

Pierwsze spotkanie z jednym z faworytów do mistrzostwa Polski dość sensacyjnie wygrali ostrołęczanie. Zaliczka była dość skromna, ale wynik 3:2 dawał większy spokój zawodnikom Pekpolu. W rewanżu swoją siłę pokazali jednak warszawscy gracze, którzy jedynie w pierwszym secie mieli wyraźne kłopoty w walce z Ostrołęką. Pierwsza partia toczyła się pod znakiem wyrównanej walki do stanu 21:21. Wtedy trzy dość szczęśliwe bloki zawodników MOS-u sprawiły, że to oni wyszli zwycięsko z pierwszej odsłony. Ustawiła ona całą grę, gdyż rozochoceni warszawiacy w kolejnych setach rozbijali zagrywką gości, wygrywając mecz 3:0. Kto wie, może gdyby pierwszy set zakończył się wygraną biało-czerwonych to pozostałe sety wyglądałyby zupełnie inaczej...

MOS Wola Warszawa - Pekpol Ostrołęka 3:0 (25:21, 25:13, 25:15)

Pekpol wykonał przedsezonowy plan i zajął piąte miejsce w I lidze mazowieckiej juniorów. Jest to bardzo dobry wynik, gdyż trener Włodzimierz Nowaczyk przez większość sezonu dysponował jedynie dziesięcioma zawodnikami. Ich ciężka praca na treningach zaowocowała dobrymi wynikami. Łączny bilans juniorów Pekpolu w sezonie 2013/14 to dziesięć zwycięstw i osiem porażek.

Juniorzy pod wodzą trenera Nowaczyka występowali w składzie:  Hubert Heronimek, Przemysław Grochocki, Paweł Damięcki, Łukasz Cichowski, Jakub Gaładyna, Mateusz Pawłowski, Sebastian Wieczorek, Damian Kwiatkowski, Patryk Brzostek (kapitan), Paweł Murzyn.