Rezerwy Pogoni nie dały szans Tęczy Łyse. Wyniki 10. kolejki IV ligi

Piłka nożna 19 września 2016 Komentarzy

Tęcza Łyse przegrała wyjazdowe spotkanie z rezerwami Pogoni Siedlce w ramach 10. kolejki IV ligi mazowieckiej. Drużyna z powiatu ostrołęckiego świetnie weszła w mecz, lecz później miała duże problemy z młodą drużyną gospodarzy.

Zespół z powiatu ostrołęckiego kapitalnie rozpoczął spotkanie, w 1. minucie na listę strzelców wpisał się Mateusz Sokołowski. Kolejna bramka padła w 29. minucie, bramkę samobójczą strzelił Daniel Wargulewski i było 1:1. Pogoń poszła za ciosem i jeszcze przed przerwą Andrij Radczenko trzy razy wyciągał piłkę z siatki. Dwukrotnie trafił Piotr Kurbiel, a jednego gola dołożył też Cezary Demianiuk.

W drugiej połowie piątą bramkę dla Pogoni strzelił Piotr Krawczyk, a na kwadrans przed końcem meczu drugiego gola dla Tęczy zdobył Kacper Kardaś. Druga drużyna Pogoni wygrała 5:2, odnosząc piąte zwycięstwo w dziesiątym meczu tego sezonu IV ligi. Tęcza z bilansem 2 zwycięstw, 3 remisów i 5 porażek zajmuje 15. miejsce w tabeli.

Co ciekawe,  ledwie trzy godziny przed meczem drużyny rezerw, pierwszy zespół Pogoni rozegrał w I lidze domowe spotkanie z Chrobrym Głogów, wygrywając 2:0. W drugiej drużynie zagrali więc głównie młodzi piłkarze (w większości 18 i 19-latkowie, najstarszy był 25-latek), którzy do tej pory grali raczej "ogony" w rozgrywkach pierwszoligowych, lub nie mieli okazji jeszcze zadebiutować na zapleczu T-Mobile Ekstraklasy.

Pogoń II Siedlce - Tęcza Łyse 5:2 (4:1)

⚽ 0:1 Sokołowski '1
⚽ 1:1 Wargulewski (sam) '29
⚽ 2:1 Kurbiel '33
⚽ 3:1 Kurbiel '43
⚽ 4:1 Demianiuk '44
⚽ 5:1 Krawczyk '57
⚽ 5:2 Kardaś '75

Tęcza: Radczenko - Sulkowski, Zygmunt, Prusinowski, Wargulewski (30' K. Kamionowski), Pa. Magdaleński, Sowa (71' Kardaś), Korytkowski (79' Pi. Magdaleński), P. Kamionowski, M. Kaliszewski (67' Szymański), Sokołowski.