Rośnie forma koszykarzy Met-Plast Kolor

Koszykówka 10 grudnia 2015 Komentarzy

Koszykarze Met-Plast Kolor Ostrołęka rozpoczęli nowy sezon w Miejskiej Lidze Koszykówki w Łomży. Nasi zawodnicy mają za sobą już cztery spotkania, w których odnieśli dwa zwycięstwa i ponieśli dwie porażki. W ostatni weekend rozbili oni Wojowników Janczewo.

W pierwszej kolejce Met-Plast Kolor zmierzył się z Bascetoholics Łomża. Na półmetku rywalizacji nasi koszykarze prowadzili 27:24, lecz w kolejnych dwóch kwartach minimalną przewagę osiągnęli gospodarze, dzięki czemu w ostateczności odnieśli minimalne zwycięstwo. Podobna sytuacja miała miejsce w kolejnym meczu ostrołęczan - spotkanie z XYZ układało się tylko przez dwie kwarty (26:24), a dwie ostatnie partie padły łupem rozpędzonych rywali.

Forma przyszła na kolejne dwa spotkania. W trzeciej kolejce Met-Plast Kolor zmierzył się z Żubrami Zambrów i już po trzech kwartach osiągnął 32-punktową przewagę! W ostatniej partii rozmiar zwycięstwa zmniejszył się, ale i tak ostrołęczanie mogli cieszyć się z okazałej wygranej 68:44. Jeszcze lepsze zawody koszykarze znad Narwi rozegrali przeciwko Wojownikom Janczewo. Kontrola boiskowych wydarzeń od początku do końca meczu pozwoliła na wygraną 78:40.

Zawodnicy Met-Plast Kolor znajdują się także obecnie w czołówce klasyfikacji indywidualnych. Drugie miejsce wśród sumy zbiórek zajmuje Konrad Szuster, numerem dwa wśród asystentów jest Rafał Zdanowicz, a na miejscu trzecim w przechwytach znajduje się Szymon Pliszka.