Rusza wsparcie samorządu Mazowsza na bazę sportową

Inne 15 marca 2021 0 Komentarzy

Trwa nabór do tegorocznej edycji Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej. Do rozdysponowania jest 10 mln zł. Wnioski można składać do 22 marca br.

Trwa nabór do tegorocznej edycji Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej. Do rozdysponowania jest 10 mln zł. Wnioski można składać do 22 marca br.

Do tej pory dzięki realizacji programu w całym regionie powstało lub zostało wyremontowanych 289 obiektów sportowych. Jak zaznacza członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc MIWIS to nie tylko inwestycja w rozbudowę infrastruktury sportowej, ale też w zdrowie mieszkańców Mazowsza. – Dziś gimnastyka, pływanie czy jazda na rolkach nie są już zarezerwowane tylko dla młodzieży. Aktywność fizyczna stała się po prostu bardzo modna. Nic w tym dziwnego, bo to doskonały sposób na świetną kondycję, ale przede wszystkim na poprawę stanu swojego zdrowia. Dzięki MIWIS samorządy lokalne mają szansę stworzyć miejsca, w których mieszkańcy mogą spędzać czas wolny i realizować swojego pasje.

Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej to program skierowany do samorządów lokalnych. O pomoc finansową mogą ubiegać się zarówno gminy, jak i powiaty z województwa mazowieckiego. Wsparcie można przeznaczyć nie tylko na budowę nowych obiektów sportowych, ale także na modernizację lub remont już istniejących, w tym m.in. hal i boisk sportowych, kortów tenisowych, skateparków, lodowisk, obiektów do uprawiania sportów wodnych, a także siłowni plenerowych, pumptracków czy też placów sportowo – rekreacyjnych (z wyłączeniem placów zabaw). Ważne by każdy obiekt zgłoszony do programu służył masowemu uprawianiu sportu i rekreacji oraz był ogólnodostępny.

Do rozdysponowania w tym roku jest 10 mln zł. Maksymalne dofinansowanie projektu nie może przekroczyć 200 tys. zł i wynieść więcej niż 75 proc. kosztów kwalifikowalnych. Ponadto każdy samorząd może złożyć tylko jeden wniosek na jedno zadanie.

zdjecie

Janina Ewa Orzełowska członek zarządu województwa mazowieckiego zwraca uwagę, że samorząd Mazowsza od lat wspiera rozwój bazy sportowej w regionie. – Każdy mieszkaniec powinien mieć dostęp do infrastruktury sportowej bez względu na to, czy mieszka na wsi czy w dużym mieście. Jeszcze kilka lat temu tego typu inwestycje realizowaliśmy przy udziale środków z Funduszu Totalizatora Sportowego. Z chwilą, gdy pozbawiono nas tej możliwości, a ich rozdysponowywaniem zajęło się ministerstwo, postanowiliśmy stworzyć własny program. Tak powstał Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej, który został świetnie przyjęty przez lokalne samorządy, a liczba wniosków o dotacje jest z roku na rok coraz większa.

Nabór wniosków trwa do 22 marca br. Dokumenty można składać w formie papierowej osobiście w kancelarii ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Jagiellońska 26 lub w punktach kancelaryjnych Urzędu; za pośrednictwem poczty lub poczty kurierskiej na adres Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Departament Edukacji Publicznej i Sportu, ul. B. Brechta 3, 03–472 Warszawa w zamkniętej kopercie z dopiskiem (Nabór Wniosków MIWIS 2020 – infrastruktura sportowa) lub w wersji elektronicznej za pomocą profilu zaufanego ePUAP.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.