Ruszył finał Mistrzostw Polski. Unia Basket Ostrołęka zaczęła od wygranej

Koszykówka 25 maja 2022 5 Komentarzy

Za nami pierwszy dzień turnieju finałowego Mistrzostw Polski U13 w koszykówce dziewcząt, który odbywa się w Ostrowi Mazowieckiej. Bardzo dobry start zanotowała Unia Basket Ostrołęka, wygrywając inauguracyjny mecz grupowy.

W grupie A MUKS Poznań pokonał GTK Gdynia 64:49. Drugi mecz rozgrywany w Ostrowi Mazowieckiej w ramach tej grupy ciekawił najbardzej kibiców z Ostrołęki. MUKS Unia Basket Ostrołęka zmierzyła się bowiem z MKS Kusy Szczecin.

Już pierwsza połowa meczu pokazała, że to Unia Basket będzie górą. Pierwszą kwartę ostrołęczanki wygrały 28:4, drugą 16:7 i na półmetku rywalizacji zdecydowanie prowadziły. To przesądziło o losach meczu, który ostatecznie Unia Basket wygrała 68:36 (28:4, 16:7, 14:11, 10:14).

Unia Basket zagrała w składzie (obok nazwiska liczba pkt): Amelia Zabielska 15, Maja Kaczmarczyk 6, Malwina Kruszewska 21, Oliwia Woźniak 5, Blanka Podsadny 2, Joanna Wierzbicka, Maja Zieba, Martyna Jankowska 4, Julia Szyszka 2, Zuzanna Nowak 5, Aleksandra Kluba 4, Lena Kwiatkowska 4.

W grupie B UKS Moskawa Środa Wielkopolska pokonała MKS MOS Konin 66:34, a Ślęza Wrocław zwyciężyła w meczu z Katarzynkami Energą Toruń 69:52.

W czwartek 26 maja Unia Basket zagra o 16:00 z GTK Gdynia.