Ruszyły zapisy na Bieg ku pamięci Stanisława Dzięgielewskiego

Lekkoatletyka 21 kwietnia 2023 0 Komentarzy

28 maja 2023 r. w Obierwi odbędzie się bieg ku pamięci Stanisława Dzięgielewskiego, kurpiowskiego maratończyka. Ruszyły zapisy poprzez formularz elektroniczny na stronie dostartu.pl.

Bieg ma charakter koleżeński, a odbędzie na trasie 5 i 10 km w pięknych okolicznościach przyrody w rejonie rzeki Omulew. Do tego spacer na 5 km, może być z kijkami nordic walking lub bez całymi rodzinami. Trasa biegu poprowadzona jest głównie w rejonie dróg polnych w miejscowości Obierwi w pobliżu rzeki Omulew. Przyjemna płaska nawierzchnia o podłożu szutrowym i piaskowym.

Cel imprezy to popularyzacja biegania jako najprostszej formy aktywności fizycznej, promocja Powiatu Ostrołęckiego i miejscowości położonych na trasie biegu. Integracja mieszkańców Powiatu Ostrołęckiego i miłośników biegania. Wspomnienie i uczczenie 10 rocznicy śmierci Stanisława Dzięgielewskiego to jednak najważniejsze jest w tym przedsięwzięciu.

ZAPISY dostępne są TUTAJ

Stanisław Dzięgielewski (1953-2013) to pochodzący z Obierwi pierwszy maratończyk ziemi kurpiowskiej. W 1983 roku założył grupę maratończyków WLKS "Ziemia Kurpiowska". - Miał to coś, co przyciągało do klubu wielu biegaczy z okolic, umiał zarażać pasją do biegania. Jego wychowankowie poszli w ślady mistrza i do dziś biegają - pisali Robert Niedźwiecki i Rafał Dzięgielewski w tym wyjątkowym wspomnieniu.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.