Rządowe wsparcie dla ostrołęckich szkół. Na zajęcia sportowe

Inne 08 kwietnia 2021 3 Komentarze

Ostrołęckie szkoły podstawowe - nr 5, 6 i 10 - otrzymają rządowe wsparcie na realizację zajęć sportowych dla swoich uczniów.

Ostrołęckie szkoły podstawowe - nr 5, 6 i 10 - otrzymają rządowe wsparcie na realizację zajęć sportowych dla swoich uczniów.

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Orła Białego w Ostrołęce w 2021r. pozyskała dofinansowanie na zajęcia SKS (12 600 zł) i Korektywa (4 158 zł.). Łącznie pozyskano 16 758 zł. Od lutego do grudnia 2021 realizowane są zajęcia SKS w trzech grupach ćwiczebnych w liczbie po 70 godz. zegarowych na rok. Natomiast w terminie od kwietnia do grudnia będą realizowane ogólnodostępne zajęcia sportowe dla uczniów z elementami gimnastyki korekcyjnej w jednej grupie ćwiczebnej w liczbie 70 godzin zegarowych na rok

- poinformował Urząd Miasta Ostrołęki.

W Szkole Podstawowej nr 5 im. Zofii Niedziałkowskiej w Ostrołęce prowadzone są dwa projekty dotyczące dodatkowych zajęć wychowania fizycznego, na które pozyskano finansowanie zewnętrzne (łącznie 42 000 zł):

  • SKS (12 000 zł) - ogólnopolski program upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży realizowany w wymiarze 6 godzin w tygodniu finansowany przez Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
  • Program Siatkarskich Ośrodków Szkolnych (30 000 zł) – ogólnopolski projekt szkoleniowy finansowany przez Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu skierowany do dzieci i młodzieży. Jego głównym celem jest upowszechnianie sportu, a w szczególności siatkówki. Realizowany w szkole w wymiarze 10 godzin tygodniowo.

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce po raz piąty przystąpiła do programu SKS w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży. Zajęcia odbywają się w 60-minutowych jednostkach treningowych, dwa razy w tygodniu, w grupach minimum 15 osobowych. W SP 10 zorganizowane są 3 grupy: 2 grupy - piłka ręczna dziewcząt, 1 grupa - piłka nożna chłopców. W ramach programu SKS pozyskano 12 600 zł.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
20:22, 08 kwietnia 2021

hania

super, nareszcie coś normalnego, gratulacje!

ocena: -         zgłoś
...
07:19, 09 kwietnia 2021

Emilia

Brawo, gratulacje w szczególności za gimnastykę korekcyjną, której już dawno nie ma niestety w Ostrołęce a jest tak potrzebna :(

ocena: -         zgłoś
...
15:49, 09 kwietnia 2021

x

A pozostałe szkoły?

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.