Rzekuńska Szybka Dycha! Rywalizacja na nowej trasie [WYNIKI, WIDEO, ZDJĘCIA]

Lekkoatletyka 05 maja 2024 3 Komentarze

Pogoda dopisała biegaczom i kijkarzom, którzy ruszyli na trasę po terenach gminy Rzekuń. Szybka Dycha to impreza, która wpisała się w kalendarz sportowych wydarzeń w regionie. W tym roku było emocjonująco.

W biegu na 10-kilometrowej trasie (w tym roku innej niż zazwyczaj) najlepszy był Przemysław Dąbrowski z czasem 00:35.08. Drugie miejsce zajął Damian Świerdzewski - 00:35.45, a trzecie Karol Rogoziński - 00:38.01. Bieg w Rzekuniu, całe podium z gminy Rzekuń!

Wśród pań wygrała Katarzyna Butler z czasem 00:42.41, druga była Weronika Lenkiewicz - 00:47.05, a trzecia Dominika Rypińska - 00:52.04

Później na trasę ruszyli zawodnicy i zawodniczki nordic walking pod czujnym okiem sędziego Marcina Brewczyńskiego - wielkiego mistrza tej dyscypliny. Wygrał Marcin Tomczak z Ciechanowa z czasem 01:07.58. Drugi był Radosław Wypych (01:10:31), a trzeci Dariusz Jaksina (01:12:16). Wśród pań wygrała Magdalena Tabaka - 01:18.57, przed Zofią Zacharczuk (01:22:00) i Joanną Milczarek (01:23.29).