Sergii Okseniuk najlepszy w XX Półmaratonie Kurpiowskim [WIDEO, ZDJĘCIA]

Inne 11 maja 2014 Komentarzy

Ukrainiec Sergii Okseniuk wygrał jubileuszowy XX Półmaraton Kurpiowski. Narzucone tempo pozwoliło osiągnąć mu rewelacyjny czas. Najlepszy z Polaków - Dariusz Malich - był piąty. W biegu wzięło udział 253 zawodniczek i zawodników.

Okseniuk od samego początku wyszedł na prowadzenie i narzucił tempo, które było nie do osiągnięcia przez innych maratończyków. Bieg zakończył z rewelacyjnym czasem 1:08:00 i tym samym został zwycięzcą XX Półmaratonu Kurpiowskiego. Na drugim miejscu z ponad trzyminutową stratą przybiegł jego rodak Dmitry Grygoriev, trzeci był białoruski biegacz Pavel Mashei.

Najlepszym zawodnikiem z powiatu ostrołęckiego został Przemysław Dąbrowski (Borawe), który ukończył bieg na dziesiątym miejscu z czasem 1:17:53. Najlepszą zawodniczką z powiatu ostrołęckiego okazała się Agnieszka Pierzchanowska (Kadzidło), która ponad dwadzieścia jeden kilometrów pokonała w czasie 1:44:52, zajmując w ogólnej klasyfikacji setne miejsce.

Wśród biegaczy i biegaczek z Ostrołęki najlepsi byli: Mirosław Wilkowski (22. miejsce) oraz Dorota Rypina-Gałązka (159. miejsce).