Seria meczów bez porażki trwa! Narew z punktem w starciu z Wisłą [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 27 maja 2023 7 Komentarzy

Cenny punkt na własnym stadionie zdobyła ostrołęcka Narew. Niebiesko-czerwoni zremisowali z Wisłą II Płock 1:1 po interesującej drugiej połowie.

Bohaterem pierwszej połowy w ekipie Narwi Ostrołęka był Kacper Stepnowski. Młody golkiper fenomenalnie bronił w wielu sytuacjach, chroniąc niebiesko-czerwonych przed utratą bramki. W jednej z akcji instynktownie wybronił nogą, to była klasowa interwencja. Innym razem goście trafili w słupek. W pierwszych 45 minutch to oni byli bliżej zdobycia gola.

Ale w drugiej połowie los się odwrócił. W 48. minucie fatalny błąd w defensywie popełnili goście. Mazurowski pomyślał, że jest Zinedine'm Zidanem i zrobił... ruletkę na szesnastym metrze od własnej bramki - dobrze, że nie przyznają not za styl, bo w porównaniu z legendarnym Francuzem, wypadł on blado. Vilela sam był zaskoczony, że tak łatwo można przejąć piłkę w tej strefie boiska, dograł do Budniaka, a ten umieścił ją w siatce.

W 65. minucie Vilela miał szansę na swoją bramkę, ale wybrał wariant brazylijski, czyli techniczny, próbując delikatnym lobem przerzucić nad bramkarzem. Golkiper Nafciarzy zorientował się i odbił piłkę - ale to była idealna szansa na podwyższenie prowadzenia.

W 72. minucie szansę miała Wisła, ale Leśniewski strzelił nad bramką z rzutu wolnego. Dziesięć minut później rzut karny dla Wisły II Płock. Cassio wracając za akcją potknął się, stracił równowagę i wpadł na rywala - arbiter uznał, że to faul i wskazał na jedenasty metr, a rzut karny wykorzystał Szymon Leśniewski. Sama sytuacja, w której podyktowana była jedenastka była dość nietypowa i jeśli na meczu IV ligi byłby VAR, to w tym momencie na pewno byłby w użyciu.

Do końca meczu gole już nie padły. 1:1 oznacza, że to kolejny mecz Narwi bez porażki i cenny punkt do ligowej tabeli.

Narew Ostrołęka - Wisła II Płock 1:1 (0:0)

Bramki: 48' Budniak - 82' Leśniewski (k)

Narew: Stepnowski - Gromek, Cassio, Barciak (46' Iżowski), Gałązka, Kubeł (72' Jastrzębski), Trojanowski, Faracov (66' Białobrzewski), Vilela, Budniak, Olesiński.