Siatkarki Nike na finale Kinder+Sport w Krakowie

Siatkówka 13 lipca 2015 Komentarzy

Na początku lipca w Krakowie odbył się finał ogólnopolskiego turnieju minisiatkówki pod szyldem Kinder+Sport. W silnie obsadzonej kategorii "trójek" znalazła się również drużyna OTPS Nike Ostrołęka pod wodzą trener Joanny Sobotki.

Zawodniczki Nike z trener Joanną Sobotką oraz prezydentem Januszem Kotowskim i wiceprezydentem Grzegorzem Płochą

Zawodniczki Nike - Alicja Lendzioszek, Julia Kaczyńska, Maria Murawska i Ewa Zamojska - awans do finału turnieju uzyskały po zdobyciu trzeciego miejsca na Mazowszu w swojej kategorii wiekowej. W pierwszym etapie krakowskiej rywalizacji ostrołęczanki trafiły do grupy E z Legionovią Legionowo i BAS Białystok. W meczu z Legionovią lepsze okazały się rywalki, wygrywając 2:0 (15:8, 15:13). W meczu Nike-BAS lepsze okazały się nasze siatkarki, zwyciężając w setach do 12 i do 7. Dało to awans do drugiej fazy pierwszego etapu turnieju.

Tam nasze zawodniczki trafiły do grupy czterozespołowej. Porażkę swoich klubowych koleżanek z poprzedniej rundy pomścić próbowały zawodniczki drugiej drużyny BAS Białystok. Podopieczne trener Joanny Sobotki wygrały jednak 2:1 (9:15, 15:8, 15:9). Niestety, było to jedyne zwycięstwo Nike w tym etapie turnieju. Pogromczyniami ostrołęczanek okazały się zespoły UKS Iskry Chełmiec-Piątkowa (2:0, w setach dwa razy do 9) oraz Sukces Komprachcice (2:0, w setach do 10 i 8). Czwarte miejsce w grupie oznaczało, że zawodniczki Nike nie zagrały o wysokie miejsca w turnieju Kinder+Sport.

Ostatecznie ostrołęczanki zajęły 41. miejsce w swojej kategorii wiekowej. Nabyły przy tym jednak sporo doświadczenia, które na pewno zaprocentuje w przyszłości. Sam awans do finału największego w Europie turnieju młodzieżowego jest wielkim sukcesem i pokazuje, że szkolenie w Akademii Siatkówki im. Arkadiusza Gołasia stoi na wysokim poziomie.