Siatkarki Nike walczą o awans do II ligi. Ważny apel wiceprzewodniczącego rady miasta

Siatkówka 10 kwietnia 2019 5 Komentarzy

Drużyna OTPS Nike Ostrołęka jeszcze w kwietniu zorganizuje turniej półfinałowy w walce o awans do drugiej ligi siatkarek. Podopieczne Tomasza Pakieły walczą dzielnie na boisku, a działacze gromadzą środki na organizację turnieju. W związku z dużo mniejszą dotacją z miasta, poprosili o pomoc. Wiceprzewodniczący rady miasta skierował w tej sprawie prośbę do prezydenta Ostrołęki.Wiadomo już, że turniej odbędzie się w dniach 26-28 kwietnia. Kto w nim zagra? Oprócz Nike, będą to zespoły z Andrychowa, Katowic i Jankowa Przygodzkiego. Pisaliśmy o tym w naszym serwisie.

- Pierwszy krok w kierunku II ligi zrobiony, pokonaliśmy SMS Ostródę 3:0 i awansowaliśmy do 1/2 finału, czy zrobimy kolejny krok zależeć będzie nie tylko od zespołu i trenera, ale również od możliwości finansowej klubu. Zapraszamy naszych Radnych, Komisję Sportu, firmy, osoby fizyczne, Rodziców zawodniczek, działaczy sportowych oraz wszystkich, którym siatkówka leży na sercu o pomoc w organizacji środków z przeznaczeniem na ten cel - można było przeczytać na facebookowej stronie OTPS Nike Ostrołęka.

W związku z tym apelem wiceprzewodniczący rady miasta Jakub Frydryk wystosował interpelację do prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika z prośbą o samorządowe wsparcie dla organizacji tego turnieju. Poniżej treść pisma:

W dniach 26-28 kwietnia w Ostrołęce zaplanowany jest turniej półfinałowy siatkarek o awans do II ligi. Zagrają w nim również zawodniczki OTPS Nike Ostrołęka, mające za sobą bardzo udany sezon w III lidze mazowieckiej, zakończony bez porażki w rundzie zasadniczej. Klub OTPS Nike otrzymał w tym roku dużo mniejsze wsparcie z miasta, ale warto zwrócić uwagę na rangę turnieju, jaki będzie rozgrywany w Ostrołęce. Walka o awans do II ligi jest tym cenniejsza, że zespół Nike w swoim składzie ma niemal same wychowanki - co nie jest regułą w innych miastach.

Jako osoba trenująca w przeszłości siatkówkę oraz sympatyk tego sportu, zwracam się z prośbą o podjęcie działań w celu samorządowego wsparcia organizacji takiego turnieju. Według informacji, jaką znalazłem na jednym z portali internetowych, jest to kwota około ośmiu tysięcy złotych. Siatkarki z Ostrołęki, które dają z siebie wszystko na boisku, zasługują na to, by móc z pełnym komfortem przystąpić do sportowej walki o drugą ligę, nie martwiąc się o zaplecze finansowe.

Doceniając dotychczasowe Pana działanie w kwestii honorowania ostrołęckich sportowców, jak np. pana Przemysława Zyśka czy pana Huberta Nakielskiego, wnoszę o zainteresowanie się tą sprawą.


Prezydent Łukasz Kulik ma 14 dni na odpowiedź na tę interpelację.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
06:07, 11 kwietnia 2019

Jesteś bez godności.

Kochany dwulicowy ,,ekspercie od sportu,, przez twoje wypociny eksperckie pozabierales dotacje klubom które opierały się na wychowankach. Nakazuje Ci ruszyć kwadratowe cztery litery za biurka i zobaczyć jak jest naprawdę w ostrołęckim sporcie. Dla mnie działania ,,ekseksperta,, są wyłącznie zemsta polityczna. Krzywdzisz nawet klub swoich szkrabów. Wstyd wstyd wstyd.

ocena: 50%         zgłoś
...
07:43, 11 kwietnia 2019

Gość

Lecz sie hejterze

ocena: 0%         zgłoś
...
08:55, 11 kwietnia 2019

Karmazynowy Mściciel

Nie znam bardziej obłudnej osoby niż ekspert. Co ten człowiek w ogóle robi w sporcie. Jego znajomość sportu nadaje się maksymalnie na to żeby być jakimś redaktorem w podrzędnym portalu i to też jak mu ktoś będzie pomagał. Ten człowiek i jego działania (w tym podział dotacji ) toi największa porażka która za obecnym prezydentem będzie się ciągnąć długo. I to nie pisze jako zwolennik PIS a wręcz przeciwnie jako osoba głosująca za obecnym prezydentem i nadal mająca nadzieję że się obudzi wywali tak niekompetentnych ludzi jak nasz "ekspert".  

ocena: -         zgłoś
...
09:05, 11 kwietnia 2019

ja

a ja zapytam czy komentujący zgłosili pomoc w organizacji turnieju?  ale wymadrzac to jest komu

ocena: -         zgłoś
...
09:21, 11 kwietnia 2019

Karmazynowy Mściciel do j

"ekspercie" po co pytasz jak znasz odpowiedź. Weź się lepiej za to za co ci płacą czyli-PRACĘ

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.