Siatkarski thriller w stolicy. Zdecydował złoty set

Siatkówka 18 stycznia 2022 6 Komentarzy

Świetne widowisko zafundowali kibicom juniorzy MOS Wola II Warszawa i SPS Volley Ostrołęka. O awansie do kolejnej rundy play-off przesądził... złoty set.

W pierwszym meczu pomiędzy tymi ekipami drużyna MOS Wola II Warszawa wygrała w Ostrołęce 3:0 i była na zdecydowanie lepszej pozycji przed rewanżem. Okazało się jednak, że podopieczni Dominika Zalewskiego nie zamierzają składać broni. Po bardzo dobrym spotkaniu wygrali 3:1 i o awansie... zdecydował złoty set.

Cóż to były za emocje! MOS Wola zaczął od prowadzenia 2:0, później wynik oscylował wokół remisu. W tej partii oglądaliśmy niezwykle zaciętą walkę: było wszystko - mocne zagrywki, znakomite ataki, bloki czy też niekonwencjonalna kiwka w wykonaniu rozgrywającego Volleya.

Ostatecznie jednak cieszyli się gospodarze. W złotym secie wygrali 15:12 i awansowali do kolejnej rundy play-off. Juniorom Volleya należą się brawa za ambitną walkę i zaciekłą próbę odwrócenia losów tego dwumeczu. Warto podkreślić, że ostrołęczanie zaczynali grę w II lidze, awansowali ligę wyżej i podjęli dobrą walkę z wyżej notowanymi rywalami.