Siatkarskie Mistrzostwa Europy w Ostrołęce? Tak, już we wrześniu!

Siatkówka 05 lutego 2018 0 Komentarzy

Kolejna wielka siatkarska impreza zawita w nasz region. Miasto Ostrołęka będzie współorganizatorem mistrzostw Europy Masters Oldbojów w siatkówce! Informacja ogłoszona została w miniony piątek podczas Balu Siatkarza w karczmie Nowa Ostoja w Ostrołęce.

Kolejna wielka siatkarska impreza zawita w nasz region. W Ostrołęce odbędą się Mistrzostwa Europy Masters Oldbojów w siatkówce! Informacja ogłoszona została w miniony piątek podczas Balu Siatkarza w karczmie Nowa Ostoja w Ostrołęce.

Mistrzostwa Europy zorganizuje Stowarzyszenie Sportowe Kaman Volley - to samo, które w 2016 roku w Ostrołęce zorganizowało turniej Kaman Cup z udziałem siatkarzy-weteranów z Europy Wschodniej. Tamte zmagania okazały się wielkim sukcesem organizacyjnym, o czym przekonać się można wracając do naszej relacji z wydarzenia. Udana impreza sportowa zainspirowała organizatorów do próby stworzenia w Ostrołęce jeszcze większego projektu. Decyzję uroczyście ogłosili: Krzysztof Malczewski, Piotr Cichy (firma Pyrys-Bud) i Zbigniew Obrębski - członkowie stowarzyszenia Kaman Volley oraz Edward Górecki, wieloletni trener siatkówki.

Dobra nowina ogłoszona została na Balu Siatkarza w Ostrołęce, który odbył się w miniony piątek. Okazji do świętowania było więcej, bowiem w tym roku przypada 30. rocznica złotego medalu ostrołęckich siatkarzy z rocznika 1971 na Ogólnopolskiej Spartakiadzie Młodzieży 1988 w Olsztynie. Bal był okazją do spotkania się złotej drużyny z trenerem Edwardem Góreckim na czele. Drużyna ta miała na swoim koncie wiele sukcesów, m.in. 2 złote i 2 brązowe MP SZS i Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży i pozostaje jedną z najlepszych, o ile nie najlepszą młodzieżową ekipą w siatkarskiej historii Ostrołęki.

Mistrzostwa Europy Oldbojów w siatkówce odbędą się w dniach 4-9 września 2018 r. Do mistrzostw wrócimy zapewne jeszcze nie raz, już teraz zachęcamy do zapisania sobie tej daty w kalendarzu.fot. ostroleka.pl

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.