Siatkarze z Ostrołęki walczą o awans do I ligi

Siatkówka 30 marca 2016 3 Komentarze

KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski to drugoligowy klub siatkarski, który właśnie wywalczył awans do półfinałowych rozgrywek walki o awans do I ligi. Podopieczni Marcina Śliwy znajdują się w bardzo dobrej formie, a o sile drużyny stanowi dwóch zawodników pochodzących z Ostrołęki. Wychowankowie UKS Olimp są gotowi do walki o zaplecze Plus Ligi.

KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski to drugoligowy klub siatkarski, który właśnie wywalczył awans do półfinałowych rozgrywek walki o awans do I ligi. Podopieczni Marcina Śliwy znajdują się w bardzo dobrej formie, a o sile drużyny stanowi dwóch zawodników pochodzących z Ostrołęki. Wychowankowie UKS Olimp są gotowi do walki o zaplecze Plus Ligi.

Huragan w sezonie 2015/16 występował w czwartej grupie II ligi. Zawodnicy z Międzyrzeca Podlaskiego odnieśli 11 zwycięstw i ponieśli 7 porażek, zajmując trzecie miejsce po osiemnastu kolejkach. W rywalizacji play-off Huragan trafił na Metro Warszawa, które finiszowało na miejscu drugim. Po czterech pasjonujących meczach w rywalizacji do trzech zwycięstw lepsi okazali się z Lubelszczyzny i to oni zameldowali się wśród dwunastu półfinalistów II ligi.

Osiągniecie to jest o tyle ciekawe, iż w drużynie Huraganu występuje dwóch wychowanków UKS Olimp Ostrołęka, a jednocześnie byłych juniorów ostrołęckiego Pekpolu. Libero Grzegorz Kowalczyk w Ostrołęce znany był z występów na pozycji przyjmującego, na bardziej defensywną formację przesunięty został dopiero po odejściu do MOS Wola Warszawa. Stamtąd przeniósł się już do Huraganu, gdzie od dwóch sezonów stanowi ostoję gry obronnej tego klubu. W tym sezonie dołączył do niego kolega z naszego miasta - Patryk Brzostek. Jeszcze w poprzednim sezonie trenował on z I-ligowym Pekpolem Ostrołęka, jednocześnie grając na wypożyczeniu w czwartej lidze w klubie SPS Volley. Nie był to jednak szczyt marzeń utalentowanego atakującego. Przenosiny do Międzyrzeca Podlaskiego okazały się strzałem w dziesiątkę, ponieważ Brzostek wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie i miał spory wkład w dobre wyniki kandydata do gry w pierwszej lidze.

Oprócz Huraganu Międzyrzec Podlaski, o awans do I ligi powalczą SKS Hajnówka, KS Espadon II Szczecin, Stal Grudziądz, Bielawianka Bester Bielawa, Astra Nowa Sól, Czarni Rząśnia, Norwid Częstochowa, MCKiS Jaworzno, MKS Andrychów, TSV Sanok i Nieobus Niebylec. Wśród zdecydowanych faworytów do awansu wymienia się ekipy z Hajnówki i Sanoka, lecz rozgrywki drugoligowe pokazały nie raz, że nie brakuje w nich niespodzianek i należy spodziewać się wielu ciekawych rozstrzygnięć. Ostrołęccy kibice z pewnością trzymać będą kciuki za najbardziej "ostrołęckiego" z kandydatów do awansu. W turnieju półfinałowym, który odbędzie się w dniach 22-24 kwietnia Huragan zmierzy się z SKS Hajnówka, Czarnymi Rząśnia i Norwidem Częstochowa.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
21:30, 30 marca 2016

gr

A Ostrołęka do 2 ligi!
i co z tego kibice będą mieli. wyjazdy do Międzyrzecza Podl. -200 km bo grają dwaj byli ostrołęczanie?
Głupota, ratujcie miejscowe kluby, a nie oddajecie naszych zawodników za free!


...
22:07, 30 marca 2016

Gość

oto wspaniała polityka kadrowa Ostrołęki, u nas nie ma już nawet ciągłości szkolenia bo kluby nie mają juniorów. wstyd!!


...
23:07, 30 marca 2016

kibic sportowy

jakby nie wyjechali to już by nie grali !!!
polityka kadrowa jest taka ze lepiej stworzyć warunki przyjezdnemu na rok niż-kubeł,obrębski,werpachowski,górecki,zalews ki,pędzich,piasta,kowalczyk ,brzostek i jeszcze paru plus juniorzy z volleya :-(  Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.