Siatkówka: Energa Pekpol wygrał z drugim garniturem Indykpolu AZS Olsztyn [ZDJĘCIA]

Siatkówka 08 stycznia 2013 Komentarzy

Siatkarze Energi Pekpolu Ostrołęka pokonali ósmą drużynę Plus Ligi - Indykpol AZS UWM Olsztyn - 4:1 w sparingu, który został rozegrany we wtorkowy wieczór w olsztyńskiej hali Urania. Trener gospodarzy w całym meczu testował zmienników, jego vis a vis - Andrzej Dudziec - dał szansę gry prawie wszystkim siatkarzom.

Nie zagrał jedynie Artur Jacyszyn, który jest oszczędzany przez trenera na mecze ligowe. Przypomnijmy, że Jacyszyn powrócił do Ostrołęki po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją i na razie nie jest mocno obciążany przez ostrołęckiego szkoleniowca.

Trener Radosław Panas zdecydował się, że zagrają Ci zawodnicy, którzy nie grali lub mało grali w sobotnim meczu Indykpolu AZS z ZAKSą Kędzierzyn-Koźle, wygranym przez olsztynian 3:2. Na parkiecie zameldowali się więc m.in. młodzieżowy reprezentant Brazylii Rafael Batista da Silva, norweski rozgrywający Joonas Kvalen czy atakujący Łukasz Szarek. Z ławki rezerwowych spotkanie obserwowali pozostali zawodnicy a wśród nich m.in. Piotr Gruszka, Bartosz Krzysiek i Wojciech Ferens.

Spotkanie przebiegało pod dyktando biało-czerwonych. W pierwszych trzech partiach podstawowa "szóstka" Energi Pekpolu jedynie w drugim secie toczyła wyrównaną grę z Indykpolem AZS. Set zakończył się wygraną podopiecznych Andrzeja Dudźca 26:24. Od seta czwartego na boisku pojawili się zawodnicy, którzy w tym sezonie dostawali mniej szans na grę od trenera Dudźca. Rozgrywał Jakub Nowosielski, atakował Cezary Stanisławajtys, przyjmował Maciej Naliwajko i blokował Dawid Siwczyk. Zmiennicy spisali się nieźle, wygrywając czwartego seta i minimalnie ulegając AZS-owi w secie piątym.

- Uważam, że taki mecz był potrzebny - mówił trener Dudziec po meczu - Dało nam to więcej niż normalny trening. Teraz jedziemy powalczyć na ciężki teren do Radomia - dodał szkoleniowiec.

Trenerzy z Olsztyna również byli zadowoleni ze sprawdzianu, dziękowali ostrołęckim siatkarzom za przybycie i zapowiedzieli, że być może jeszcze w tym sezonie - w ramach rewanżu - zmierzą się towarzysko z Energą Pekpolem w Ostrołęce.

Indykpol AZS UWM Olsztyn - Energa Pekpol Ostrołęka 1:4 (19:25, 24:26, 22:25, 22:25, 25:23)

Indykpol AZS: Obrębski, da Silva, Łukasik, Boruch, Szarek, Skup, Mariański (libero) oraz Kvalen, Urbanowicz.

Energa Pekpol: Pietkiewicz, Białek, Krzywiecki, Król, Stańczuk, Szczygielski, Mihułka (libero) oraz Stanisławajtys, Siwczyk, Nowosielski, Naliwajko.