Siatkówka: Ostrołęczanka dziś zagra w finale Mistrzostw Europy!

Siatkówka 07 kwietnia 2013 Komentarzy

Polska pokonała Turcję 3:2 w meczu półfinałowym Mistrzostw Europy Kadetek, rozgrywanych w Serbii i w Czarnogórze. Dziś o 18.00 finał europejskiego czempionatu: Polska-Włochy. Kapitanem reprezentacji Polski jest ostrołęczanka Paulina Bałdyga!

Polki zafundowały prawdziwy horror kibicom zgromadzonym w hali Topolica w czarnogórskiej miejscowości Bar. Biało-czerwone po dwóch setach prowadziły 2:0 - dla drużyny Turcji było to zaskoczenie, gdyż do tej pory Turczynki nie straciły jeszcze punktów w całych zawodach.

Dwa kolejne sety padły jednak łupem Turcji i doszło do tie-breaka. W nim podopieczne Grzegorza Kosatki wytrzymały presję, wygrały 11:15 i cały mecz 2:3. Szał radości zapanował w ekipie z naszego kraju, stało się jasne, że w niedzielę o 18.00 Polki zagrają z Włoszkami o tytuł mistrzyń Europy kadetek!

- Płaczę i nie potrafię opanować moich emocji. Jesteśmy strasznie dumne. To był doskonały przykład bezkresnego ducha zespołowości! - powiedziała po meczu Paulina Bałdyga, kapitan reprezentacji Polski, wychowanka Nike Ostrołęka.