Siódemka Ostrołęka na przełajach i w hali [WIDEO]

Lekkoatletyka 27 listopada 2023 0 Komentarzy

W dwóch miejscach wystartowali zawodnicy ostrołęckiej Siódemki w sobotę 25 listopada. Lekkoatleci z Ostrołęki mieli okazję zaprezentować się w Drzonkowie i Spale. Jak im poszło?

Mistrzostwa Polski. Martyna na siódmym miejscu w kraju

W Drzonkowie koło Zielonej Góry odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych, w których bardzo dobrze wypadła Martyna Budziłek, zajmując w rywalizacji seniorek na dystansie 9 km 7. miejsce (35:39 s.). Karol Rogoziński zajął 21. miejsce na 4 km seniorów (14:28 s), a Artur Mrozek był 35. na 5 km w kategorii U-18 (18:38 s).

Olimpiada LDK

W tym samym czasie w Spale odbywała Halowa Olimpiada Lekkoatletyki dla Każdego z udziałem reprezentacji wszystkich województw oraz młodych zawodników z Austrii, Słowacji i Finlandii.

W reprezentacji Mazowsza wystartowały dwie zawodniczki Siódemki: Laura Dąbrowska skacząc w dal w kategorii U-12 zajęła 7. miejsce z wynikiem zbliżonym do rekordu życiowego – 4,28m, a w biegu na 60m przez płotki w kategorii U-14 wystąpiła Oliwia Półtorak, ale po uderzeniu w płotek nieomal upadła, mimo to ukończyła bieg i ostatecznie zajęła 20. miejsce (na 37 startujących) i poprawiła swój rekord życiowy – 10,52 s.