Siódemka startowała w trzech miejscach. Oto wyniki

Lekkoatletyka 09 maja 2023 1 Komentarz

W pierwszy weekend maja lekkoatleci UKS Siódemka Ostrołęka startowali aż w trzech miejscach.

W sobotę 6 maja na stadionie AWF w Warszawie w Mistrzostwach Warszawy Dzieci wystartowali najmłodsi zawodnicy z grupy „Lekkoatletyki dla Każdego" osiągając następujące wyniki:

• Aleksander Stolarczyk (2011): 15,32s na 100m i 49,91s na 300m.
  • Piotr Dobkowski (2011): 15,93s na 100m i 56,18s na 300m,
  • Laura Dąbrowska (2012): 2,95m w skoku w dal,
  • Oliwia Jankiewicz (2012): 10,49s w biegu na 100m i 2,30 w skoku w dal,
  • Natasza Górska (2011): 15,32 w biegu na 100m,
  • Amelia Kordel (2011): 15,38s w biegu na 100m i 51,96s w biegu na 300m,
  • Maja Górska (2011): 16,67s w biegu na 100m

7 maja także na stadionie AWF odbył się „Mityng Otwarcia Sezonu Lekkoatletycznego", tu najlepiej wypadła Kornelia Rusiłowicz, która w biegu na 600m osiągnęła czas 1:39,93s (o ponad 4 sekundy poprawiając swój rekord życiowy) i zajmując 2. miejsce. Wynik Kornelii to aktualnie 4. wynik w Polsce w kategorii U-16.

Także drugie miejsce zajął debiutujący na dystansie 3000m Artur Mrozek. Jego czas to 10:08,25s. W biegu na 600m wystąpił Szymon Sala, który czasem 1:34,22s o ponad 2 sekundy poprawił swój rekord życiowy.

W tym samym czasie w Rzekuniu miał miejsce bieg uliczny na 10 km „Szybka Dycha bez Limitu". Wśród kobiet wygrała Martyna Budziłek z czasem 39:55s, a w klasyfikacji mężczyzn Karol Rogoziński (mieszkaniec w Dzbenina gm. Rzekuń) pomimo choroby zajął 4 miejsce (34:02s). W biegach towarzyszących wystartowała także Amelia Kordel, która w biegu na 700m wygrała rywalizację wśród 12 latek.

Źródło: Siódemka Ostrołęka