Siódemka w Warszawie, Gadomski we Włocławku. Poznaj wyniki

Lekkoatletyka 31 sierpnia 2020 0 Komentarzy

W niedzielę 30 sierpnia reprezentanci UKS Siódemka Ostrołęka startowali w Warszawie. Zobacz, jak im poszło.

Spośród 11-osobowej ekipy tym razem najlepiej wypadła 14-letnia Izabela Roicka, która wygrała konkurs skoku w dal młodziczek z rezultatem 4,69m, a w biegu na 80m przez płotki, w której to konkurencji wstąpiła po raz pierwszy w życiu zajęła 4. miejsce (14,98s). Na podium byli także: Nikolina Dziadak – 2. miejsce w trójskoku i nowy rekord życiowy – 11,15m oraz Marta Łada – 3. w tej samej konkurencji – 10,94m. Tuż za podium, na 4. miejscu, prócz wspomnianej Roickiej była także Wiktoria Pyskło 10,23m.

Pozostałe wyniki:

• Maja Pajewska – 10,02m w trójskoku (6 miejsce i rekord życiowy),
  • Oliwia Budziłek – 9,91m w trójskoku (8 miejsce),
  • Małgorzata Wierzbowska – 47,25s na 300m (rekord życiowy),
  • Aleksandra Kuklińska – 49,63s na 300m,
  • Szymon Sala (13 lat) – 48,68s w biegu na 300m (rekord życiowy poprawiony o prawie 10 sekund),
  • Maja Wołosz (13 lat) – 51,65s w biegu na 300m (rekord życiowy poprawiony o ponad 7 sekund)
  • Izabela Drężek – 15,11 na 100m i 31,90m na 200m,

W miniony weekend odbywały się we Włocławku Mistrzostwa Polski Seniorów. UKS Siódemka nie miała  swojego reprezentanta, ale w niedzielnym finale biegu na 800m startował były zawodnik Siódemki, obecnie AZS-AWF Warszawa - Daniel Gadomski. Zajął wysokie 4. miejsce z czasem 1:49,60s (w sobotnich eliminacjach 1:49,49s), a w biegu sztafetowym 4 x 400m wraz kolegami z klubu zajął 5. miejsce (3:15,74s).