Sławomir Mąka wysoko w DOZ Maraton Łódź

Lekkoatletyka 27 kwietnia 2017 0 Komentarzy

Reprezentant Starglass Team Ostrołęka Sławomir Mąka z powodzeniem wziął udział w DOZ Maratonie w Łodzi. Dystans 42 km 195 m okazał się dla niego szczęśliwy, bowiem dobiegł on do mety na wysokim 48. miejscu open, bijąc przy tym rekord życiowy.

Starszym kibicom Sławomir Mąka może kojarzyć się głównie z kolarstwem, a konkretnie z mistrzostwem Polski juniorów zdobytym przez niego w tej dyscyplinie sportu w 1983 roku. Obecnie spotkać go możemy na wielu trasach biegowych, gdzie realizuje się podczas biegania głównie długich dystansów.

Tak było też w Łodzi, gdzie 23 kwietnia odbył się DOZ Maraton z udziałem 1317 zawodników. Mąka był jedynym ostrołęczaninem w całej stawce i trzeba przyznać, że godnie reprezentował miasto. Ukończył on bieg na 48. miejscu open z czasem 2:57.45. Zajął także trzecie miejsce w kategorii wiekowej M50. Zwyciężył reprezentant Kenii Samson Barmao z czasem 2:14.19. W pierwszej dziesiątce znalazło się aż dziewięciu reprezentantów kontynentu afrykańskiego, a jedynym Polakiem był Szymon Knobloch z Bytomia.

Pełne rezultaty DOZ Maratonu - w załączniku.  (2,25 MB)

Fotografia archiwalna z Półmaratonu Kurpiowskiego 2016. Sławomir Mąka z nr 13.