Sodór Młodzieżowym Mistrzem Polski, Jaroszewski i Zysk na trzecich miejscach

Sporty walki 11 października 2010 Komentarzy

Rafał Sodór zdobył zloty medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski w boksie, które odbyły się w Starachowicach. W finałowej walce zawodnik ostrołęckiej Victorii wygrał przez RSC w drugiej rundzie (przerwanie walki przez sędziego lub lekarza) z Adamem Kośmidrem z Tygrysa Elbląg (w kat. 75 kg). Spośród podopiecznych Mieczysława Mierzejewskiego bardzo dobrze pokazali się też Karol Jaroszewski i Mateusz Zysk, którzy zdobyli brązowe medale w swoich kategoriach (odpowiednio 81 i 91 kg).

W mistrzostwach rywalizowało 145 zawodników z 68 klubów z 15 województw. Najlepsi oprócz medali otrzymali puchary PKOl.

Organizatorzy najlepszym zawodnikiem wybrali Tomasza Kota z klubu Rushh Kielce.

Wyniki pojedynków finałowych (zwycięzcy na pierwszym miejscu):

48 kg
Dawid Staniszewski (Start Włocławek) - Daniel Miller (Wda Świecie) 22:4
(wystartowało dwóch zawodników)

51 kg
Damian Smogór (BKS Gorzów) - Krystian Pawlikowski (Zagłębie Konin) 14:4
brązowe medale: Przemysław Jańczuk (Gwardia Warszawa) i Artur Majer (Gwardia Wrocław)

54 kg
Rajnhold Bromboszcz (Rushh Kielce) - Kamil Jaworek (DKB Sosnowiec) rsc 2. runda
brązowe medale: Bartosz Modzelewski (Skorpion Szczecin) i Kamil Martewicz (Tygrys Elbląg)

57 kg
Kamil Laszczyk (Gwardia Wrocław) - Michał Leśniak (Bokser Strzegom) 9:1
brązowe medale: Roman Waszkowski (Wda Świecie) i Sylwester Ziemba (Śląsk Ruda  Śląska)

60 kg
Mateusz Kostecki (Górnik Wieliczka) - Krystian Sielawa (Hetman Białystok) 9:3
brązowe medale: Kamil Komar (Mazur Ełk) i Mateusz Kozłowski (Skorpion Szczecin)

64 kg
Kamil Młodziński (Victoria Jaworzno) - Aleksander Nadolny (Sako Gdańsk) 9:4
brązowe medale: Damian Kasubowski (Start Grudziądz) i Jarosław Daszke (Sako Gdańsk)

69 kg
Tomasz Kot (Rushh Kielce) - Maciej Pieloch (Bokser Strzegom) 11:2
brązowe medale: Konrad Parat (Prosna Kalisz) i Kamil Wybraniec (06 Kleofas Katowice)

75 kg
Rafał Sodór (Victoria Ostrołęka) - Adam Kośmider (Tygrys Elbląg) rsc 2. runda
brązowe medale: Marcin Jarzyna (Legia Warszawa) i Arkadiusz Wasilewski (PIS Olsztyn)

81 kg
Adam Balski (KKB Kalisz) - Dawid Deik (PKB Poznań) 23:22 (10:10)
brązowe medale: Mateusz Gatnicki (Paco Lublin) i Karol Jaroszewski (Victoria Ostrołęka)

91 kg
Kamil Goiński (Sokół Słupca) - Piotr Samełko (Mazur Ełk) v.o.
brązowe medale: Bartłomiej Krasuski (Olimp Lublin) i Mateusz Zysk (Victoria Ostrołęka)

+ 91 kg
Marcin Siwy (Rushh Kielce) - Patryk Brzeski (Budowlani Inżynieria Płońsk) 13:1
brązowe medale: Piotr Basiów (DKB Dzierżoniów) i Damian Dardas (Junior Boks Poznań)