Sport w zawieszeniu. Odwołane treningi młodzieży

Inne 28 marca 2021 2 Komentarze

W związku z najnowszym rozporządzeniem Rady Ministrów, wiele klubów sportowych było zmuszonych zawiesić nawet treningi dla dzieci i młodzieży. Taki stan rzeczy potrwa co najmniej do 9 kwietnia. 

W związku z najnowszym rozporządzeniem Rady Ministrów, wiele klubów sportowych było zmuszonych zawiesić nawet treningi dla dzieci i młodzieży. Taki stan rzeczy potrwa co najmniej do 9 kwietnia. 

W najnowszym rozporządzeniu Rady Ministrów z 25 marca br. wskazano, że organizowanie współzawodnictwa sportowego lub zajęć sportowych jest możliwe w przypadku sportu zawodowego:

Do dnia 9 kwietnia 2021 r. prowadzenie przez przedsiębiorców w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców oraz przez inne podmioty działalności związanej ze sportem, rozrywkowej i rekreacyjnej (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w dziale 93.0) polegającej na organizacji współzawodnictwa Dziennik Ustaw – 2 – Poz. 546 sportowego, zajęć sportowych i wydarzenia sportowego lub działalności obiektów sportowych (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 93.11.Z), jest dopuszczalne po spełnieniu łącznie następujących warunków:

  1.  wyłącznie w przypadku sportu zawodowego w rozumieniu art. 2 pkt 143 rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznającego niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w zastosowaniu art. 107 i 108 Traktatu lub zawodników pobierających stypendium sportowe, o którym mowa w ustawie z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2020 r. poz. 1133), lub zawodników będących członkami kadry narodowej lub reprezentacji olimpijskiej, lub reprezentacji paraolimpijskiej, lub uprawiających sport w ramach ligi zawodowej w rozumieniu tej ustawy;
  2. ich organizowania bez udziału publiczności.

W związku z tym wiele klubów w naszym regionie poinformowało o zawieszeniu treningów do 9 kwietnia br.

Sportowcom pozostaje życzyć zdrowia i wytrwałości w tym trudnym czasie.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
09:28, 28 marca 2021

Bronek

Nie narzekajcie. W zamian możecie iść tam gdzie jest otwarte.

ocena: -         zgłoś
...
12:06, 29 marca 2021

Gość

To młodzież zapewne przez ten czas będzie trenować razem z seniorami  

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.