zdjecie 1780

Sportowa wigilia w Aleksandrowie. Jedyna taka w regionie! (zdjęcia)

Inne 24 grudnia 2019 1 Komentarz

Sportowo i wigilijne jest raz w roku na placu w Aleksandrowie, w gminie Lelis. Biegam bo Lubię Ostrołęka wspólnie ze stowarzyszeniem Projekt Radomir, sołtysem i mieszkańcami Aleksandrowa aktywnie witali Świętego Mikołaja.

Sportowo i wigilijne jest raz w roku na placu w Aleksandrowie, w gminie Lelis. Biegam bo Lubię Ostrołęka wspólnie ze stowarzyszeniem Projekt Radomir, sołtysem i mieszkańcami Aleksandrowa aktywnie witali Świętego Mikołaja.

Wigilijne spotkanie odmyło się 21 grudnia i nie zabrakło wielu aktywności. Było bieganie 5 lub 10 km, morsowanie i siłowe zmaganie, czyli wiele sportowych atrakcji dla każdego. Za udział w biegu każdy otrzymał pamiątkowy magnes i pierniczka. Na rozgrzanie ciepła zupka, a swojskie pyszności na stołach dla miłych gości. W trakcie wydarzenia wybrano osoby, które miały najfajniejsze świąteczne przebranie.

Natomiast konkurs pn. "Wigilijne Zawody Strongmenów o puchar Sołtysów Kosmosu" był wielką niespodzianką. Rozegrano 3 konkurencje: bieg z piłką lekarską 40 kg - panowie, 20 kg - panie, wyciskanie sztangi stojąc 23,5 - panowie, 13,5 - panie oraz skok obunóż z miejsca. Wszystkie konkurencje pod okiem fachowców z UKS Atleta Ostrołęka, który przeprowadził zmagania w kategorii open. Trener Władysław Niedzwiecki nadzorował, a mistrz Jakub Borkowski punkty notował.

Po podliczeniu punktów najsilniejszą z silnych okazała się Katarzyna Mrówka, która wyprzedziła w zawodach Agnieszkę Bałazy i Rafała Dzięgielewskiego. Kobiety górą i co tu więcej dodać...

Pojawił się też prawdziwy Mikołaj, który przyjechał bryczką konną. Rozdawał prezenty wszystkim dzieciom obecnym na placu, a międzyczasie można było skorzystać z przejażdżki jego pojazdem. Nie zabrakło też tradycyjnego dania, gdyż sołtys Aleksandrowa jak zwykle zaserwował pyszną rybę.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...

Komentarze

...
11:34, 24 grudnia 2019

Hit

Ekstra hit w okolicy;)Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.