Sportowe podsumowanie w powiecie ostrołęckim

Piłka nożna 26 listopada 2017 2 Komentarze

W Zespole Szkół w Myszyńcu 23 listopada  odbyło się uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu ostrołęckiego za rok 2016/2017.

Imprezę zorganizował Szkolny Związek Sportowy, który koordynuje współzawodnictwo szkół. Zanim przystąpiono do nagradzania najlepszych w powiecie, przedstawicielom powiatu i szkół wręczono puchary i dyplomy za wyniki osiągnięte w finale zmagań międzyszkolnych na poziomie województwa. A jest się czym pochwalić – powiat ostrołęcki w klasyfikacji końcowej powiatów Mazowsza w XIX Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej zajął wysokie 5. miejsce (na 42 powiaty).

Powody do dumy ma też gimnazjum z Myszyńca, które w klasyfikacji końcowej gimnazjów zajęło 2. miejsce na Mazowszu. Gimnazjum to zajęło 1. miejsce w końcowej klasyfikacji lekkiej atletyki dziewcząt i 6. miejsce w klasyfikacji drużynowej lekkiej atletyki chłopców. W generalnej punktacji drużynowej indywidualnych biegów przełajowych dziewcząt gimnazjum z Myszyńca było drugie na Mazowszu. Znaczące sukcesy sportowe w skali Mazowsza odnotowała też Szkoła Podstawowa w Olszewie-Borkach – była trzecia w punktacji drużynowej indywidualnych biegów przełajowych dziewcząt i piąte w tej samej klasyfikacji chłopców.

Ponadto Zarząd Powiatu w Ostrołęce przyznał wyróżnienia i nagrody okolicznościowe Starosty Ostrołęckiego w ramach podsumowania współzawodnictwa sportowego na terenie powiatu ostrołęckiego dla wyróżniających się zawodników, trenerów, nauczycieli wychowania fizycznego oraz szkół.  Zostały one wręczone w Myszyńcu. I tak wyróżnione przez starostę szkoły, w kategorii szkół podstawowych, to: I msc. SP w Olszewie-Borkach, drugie - SP w Kadzidle, trzecie SP w Myszyńcu, czwarte - SP w Chudku, piąte - SP w Goworowie, szóste - SP w Krysiakach.

W kategorii szkół gimnazjalnych, pierwsze miejsce Gimnazjum w Myszyńcu, drugie - gimn. w Kadzidle, trzecie - gimn. w Olszewie-Borkach, czwarte - gimn. w Czerwinie, piąte - gimn. w Rzekuniu, szóste - gimn. w Goworowie.

W kat. szkół ponadgimnazjalnych, pierwsze miejsce zdobył ZSP w Myszyńcu, drugie - ZSP w Łysych, trzecie - ZSP w Goworowie, czwarte - ZSP w Kadzidle, piąte - ZSP w Troszynie, szóste - ZSP w Czerwinie, siódme ZSP w Baranowie, ósme - ZS w Lelisie.

Wśród wyróżnionych zawodników znaleźli się (najwyższy szczebel rywalizacji - finał Mazowsza): - indywidualnie:  Katarzyna Butler z gimn. w Myszyńcu, pierwsze miejsce w indywidualnym biegu przełajowym na 1000 m, 2 msc. w biegu na 400 m; Aleksandra Szczęsna z gimn. w Olszewie-Borkach, 1. msc. w skoku w dal; Izabella Stefańska z gimn. w Myszyńcu, 1 msc. w biegu na 300 m; Kinga Załęska z SP w Olszewie -Borkach, 2 msc. w indywidualnym biegu przełajowym na 800 m; Fabian Czajkowski z gimn. w Myszyńcu, 1 msc. w biegu na 400 m.

Drużynowo: 1 msc. SP Chudek w unihokeju chłopców: Hubert Grec, Szymon Olk, Mateusz Florek, Albert Gut, Piotr Duszak, Mateusz Murach, Jakub Bączek, Aleksander Kuzia, Radosław Bączek, Mateusz Duszak, Kamil Duszak, Adam Bączek. Drugie miejsce - SP Chudek w unihokeju dziewcząt: Amelia Lenda, Klaudia Gut, Karolina Auguściak, Kinga Zadrożna, Patrycja Pokora, Oliwia Olk, Magdalena Panuś, Katarzyna Czerniak, Julia Lenda. Drugie miejsce zajęło także gimn. w Myszyńcu w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt: Katarzyna Butler, Aleksandra Czajkowska, Wiktoria Kobus, Nicol Misalska, Dżesika Osiewska, Natalia Płocharczyk, Natalia Powichrowska, Izabella Stefańska, Patrycja Toczek, Wiktoria Domian.

Drugie miejsce zajęło też  gimn. w Kadzidle w sztafecie olimpijskiej chłopców: Jakub Cichocki, Paweł Suchecki,  Szymon Bochomulski, Piotr Nalewajk.

Trzecie miejsce zajęło gimn. w Chudku w unihokeju dziewcząt: Klaudia Bogdańska, Ewelina Duszak, Ewa Kozicka, Weronika Kutryb, Paulina Koziatek, Klaudia Święcicka, Wiktoria Lenda, Magdalena Bogdańska, Weronika Kuśmierczyk, Aleksandra Kuśmierczyk, Dominika Florek, Wiktoria Pojawa. Trzecie miejsce także zajęło gimn. w Łysych w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt: Dominika Bednarczyk, Martyna Trzcińska.

Trzecie miejsce zdobyło gimn. w Myszyńcu w sztafecie olimpijskiej dziewcząt: Katarzyna Butler, Nicol Misalska, Alicja Samsel, Paulina Szyszka. Trzecie miejsce zajęło również gimn. w Myszyńcu w sztafecie olimpijskiej chłopców: Fabian Czajkowski, Konrad Stankiewicz, Adrian Grądzik, Adrian Andrzejczyk.

Starosta postanowił także wyróżnić i nagrodzić nauczycieli wychowania fizycznego. Są to: Marcin Lisiewski (Chudek), Grzegorz Fabiszewski (gimn. w Łysych), Dorota Krajza (Myszyniec), Daniel Dziekoński (Myszyniec), Lidia Janczewska ( Olszewo-Borki), Michał Tyszka (Olszewo-Borki), Marek Abramczyk (Myszyniec), Przemysław Kowalczyk (Kadzidło).

Na zdjęciu Aleksandra Szczęsna - jedna z nagrodzonych zawodniczek (fot. UKS Siódemka Ostrołęka).