Sportowy wątek na debacie prezydenckiej. Jak władza w Ostrołęce będzie wspierać sport? [WIDEO]

Inne 29 marca 2024 3 Komentarze

Podczas debaty prezydenckiej eOstrołęki i RCS Livestream nie mogło zabraknąć pytań o sport. W jaki sposób kandydaci zamierzają wspierać ostrołęcki sport i rozwijać infrastrukturę? - jak się okazało, pomysłów jest wiele.

Pytanie sportowe było trzecim z kolei, jakie kandydaci usłyszeli podczas debaty, jaka odbyła się 26 marca w Multimedialnym Centrum Natura.

- Infrastruktura w Ostrołęce wymaga modernizacji i unowocześnienia - stwierdziła Anna Truszkowska-Aptacy z Ostrołęki na Pokolenia. Dodała, że są na to środki z ministerstwa i Ostrołęka po te środki może sięgnąć. "Klubów w Ostrołęce jest 500, wystarczy im nie przeszkadzać, a dofinansować. Będę stawiała na budowę boiska dla piłkarzy z balonem, żeby mogli trenować całorocznie" - wymieniała kandydatka na prezydenta. Padła też zapowiedź trzykrotnego wzrostu dofinansowania na sport.

Paweł Niewiadomski na początek zaznaczył, że należy wreszcie dokończyć remont stadionu. - Widzę potrzebę budowy w Ostrołęce Szkoły Mistrzostwa Sportowego - zauważył też. Niewiadomski mówił też o podziale środków na kluby sportowe. - Docierają do mnie sygnały, że większość dotacji, jakie otrzymują, przeznaczają na opłatę Orlika, jeszcze podatek VAT, więc tak naprawdę to przekładanie z kieszeni do kieszeni.

Niewiadomski zaproponował otwarcie boisk dla mieszkańców, żeby były udostępnione dla wszystkich, a także zwrócił uwagę na prowadzenie transmisji LIVE z wydarzeń sportowych w Ostrołęce, jako promocji sportu w mieście. To był chyba ukłon do prowadzących transmisje panów z RCS Livestream - są oni bowiem niekwestionowanym liderem, jeżeli chodzi o transmisje sportowe w regionie.

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik odniósł się do wypowiedzi Niewiadomskiego, zwracając uwagę, że idea programu Orlikow jest taka, że są bezpłatne. "Coś do kandydata dociera, tylko nie bardzo wiadomo skąd" - dodał.

Kulik powiedział, że w Ostrołęce sport podzielony jest na kluby amatorskie i zawodowe. Zwrócił uwagę, że ostrołęckie kluby otrzymują dofinansowania, także na wyjazdy, jak piłkarze ręczni, którzy wywalczyli awans w ostatnią niedzielę do 1/8 finału Mistrzostw Polski juniorów młodszych. Zwrócił uwagę, że wsparcie dla sportu chce zwiększać, chociażby przez zwiększanie stypendiów dla sportowców.

Adam Kurpiewski zaczął od przypomnienia, z którego ugrupowania się wywodzi. - Ja reprezentuję Koalicję Obywatelską, czyli władzę państwową - zaczął Kurpiewski. "Już rozmawiałem z ministrem odpowiedzialnym za sport o modernizacji i całkowitej przebudowie stadionu w Ostrołęce. Czekamy na tą przebudowę od 12 lat" - dodał. Kurpiewski zapowiedział też budowę hali do sportów walki z urządzeniami do crossfitu i torami przeszkodowymi ninja.

Ewa Żebrowska-Rosak z Koalicji dla Ostrołęki powiedziała, że w okolicach ulicy Witosa jest około 2 hektarów ziemi, które można przeznaczyć na inwestycje sportowe. - Wiem też, że w Ostrołęce jest fundacja, która chciałaby zbudować w Ostrołęce Szkołę Mistrzostwa Sportowego - dodała.

- Jest to dla naszego miasta bardzo duża potrzeba dla młodzieży i dzieci, którzy bardzo dużo czasu spędzają przy komputerach i telefonach komórkowych - dodała, zwracając też uwagę na stadion miejski, przy którym prace posuwają się bardzo powoli.

Mariusz Mierzejewski z Bezpartyjnego Miasta Ostrołęki powiedział, że należy się skupić głównie na sporcie dzieci i młodzieży. - Ważne są też małe inwestycje związane z infrastrukturą i małą architekturą na osiedlach - powiedział, mówiąc o architekturze, która pozwoliłaby na aktywizowanie dzieci i młodzieży.

Kto przekona środowiska sportowe? Zobaczymy już 7 kwietnia, kiedy to odbędą się wybory samorządowe.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Wideo do artykułu:
Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:

Komentarze

...
13:55, 29 marca 2024

Fair play

Nie musi wspierać, bo się nie znają urzędnicy, zwłaszcza obecni.
Wystarczy, żeby nie przeszkadzała i nie szkodziła, jak za experta.

ocena: -         zgłoś
...
18:53, 29 marca 2024

OLaf

Miasto powinno wspierać  ale  z tych wypowiedzi  widać  że  podobnie jak przez ostatnie kilkanaście lat   bezssensownie będzie   "finansowało się " kopaczu na szóśtym pozimie  rozgrywkowym .Gdzie zatrudiani są  przyjezdni i  "łupią" kasę

ocena: -         zgłoś
...
21:33, 31 marca 2024

Klubowicz

500 klubów sportowych w Ostrołęce ???  Chyba coś się pani Annie Truszkowskiej-Aptacy pomyliło ? Może chodziło o 500 + ?  

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.