zdjecie 762

Sportowy weekend w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim

Inne 01 kwietnia 2016 Komentarzy

Najbliższy sportowy weekend w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim zapowiada się ciekawie. Rozpocznie go inauguracja cyklu treningów "Biegam bo lubię" - następnie obejrzeć będzie można ważne spotkania piłkarek Jantaru i siatkarzy SPS Volley. Emocji nie zabranie także w tenisowych mistrzostwach miasta oraz podczas Crossu Szalonego Kurpsia.

Najbliższy sportowy weekend w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim zapowiada się ciekawie. Rozpocznie go inauguracja cyklu treningów "Biegam bo lubię" - następnie obejrzeć będzie można ważne spotkania piłkarek Jantaru i siatkarzy SPS Volley. Emocji nie zabranie także w tenisowych mistrzostwach miasta oraz podczas Crossu Szalonego Kurpsia.

W sobotni poranek miłośnicy biegania będą mogli spotkać się na pierwszym z cyklu cotygodniowych treningów pod okiem fachowców na stadionie przy ul. Witosa. Oficjalne otwarcie sezonu "Biegam Bo Lubię" odbędzie się 2 kwietnia o godzinie 9.30 na Stadionie Miejskim w Ostrołęce. Tym samym Ostrołęka dołączy do ok. 80 miast w Polsce, biorących udział w akcji. Cotygodniowe treningi prowadzić będą: Monika Piersa (Forma5 Club) oraz Dariusz Dąbrowski (UKS 7 Ostrołęka). Organizatorem akcji Biegam Bo Lubię jest Fundacja Wychowanie przez Sport. Akcję w Ostrołęce koordynuje Klaudia Baczewska.

Rundę wiosenną rozgrywek II ligi kobiet zainaugurują piłkarki KS Jantar Ostrołęka. Podopieczne Rafała Koska w niezwykle ważnym meczu przed własną publicznością zmierzą się z KS Teresin. Rywalki zajmują siódmą lokatę w tabeli, Jantar jest dziesiąty, a obie drużyny dzieli jedynie pięć punktów. Ostrołęczanki pałają chęcią rewanżu za spotkanie wyjazdowe, które przegrały aż 2:9. Tym razem ma być lepiej, a to za sprawą dobrych zimowych przygotowań. Początek meczu Jantar Ostrołęka - KS Teresin w sobotę 2 kwietnia o godz. 13.00 na stadionie przy ul. Witosa.

Fani piłki nożnej w wydaniu męskim będą musieli trochę odpocząć od swoich ulubionych drużyn. Jedyną okazją na oglądanie zespołu z powiatu ostrołęckiego na własnym terenie będzie mecz Rzekunianki Rzekuń z GKS Strzegowo. Pojedynek zaplanowano w niedzielę o godz. 15.00 na boisku przy Miłej w Rzekuniu. Pozostałe zespoły z regionu grają na wyjazdach - Korona Ostrołęka w Żurominie, Tęcza Łyse w Pułtusku, KS CK Troszyn w Ojrzeniu, Kurpik Kadzidło w Karolinowie, a Aldo Bartnik Myszyniec w Chorzelach. W Ostrołęce warto będzie się wybrać na niedzielny mecz juniorów Korony Ostrołęka w I lidze wojewódzkiej. Niebiesko-żółci o godz. 11.00 na stadionie przy Partyzantów zagrają z Mazurem Gostynin.

Siatkarskie emocje zagwarantuje ekipa SPS Volley Ostrołęka. Podopieczni Karola Zubrzyckiego w sobotę 2 kwietnia o godzinie 16.00 podejmą w sali ZSZ nr 1 ekipę lidera III ligi - KKS Kozienice. To ważny mecz dla gospodarzy, ponieważ przegrana może ich zepchnąć nawet na jedenaste miejsce - rywale czekają na potknięcia swoich sąsiadów w tabeli. Zapowiada się niezwykle ciekawe widowisko, w którym z pewnością warto wziąć udział.

W niedzielę 3 kwietnia odbędzie się druga edycja Crossu Szalonego Kurpsia. Tegorocznemu biegowi patronować będą m.in. Zakład Karny w Przytułach Starych, Stowarzyszenie "MONAR" Ośrodek Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Lipiance. Zawody odbędą się na trzech dystansach: 2, 5 i 10 kilometrów. Start biegu to ulica Chemiczna w Ostrołęce.

Program II Biegu Przełajowego „Cross Szalonego Kurpsia”:

9.30 - Otwarcie biura zawodów
11.00 - Otwarcie imprezy
11.15 - bieg 300 m dla maluchów
11.30 - Start bieg 2 km
12.00 - Start ostry do biegu na 5 oraz 10 km.
Ok. 14.00 – zakończenie Crossu (dekoracja zwycięzców oraz losowanie nagród)

Weekend upłynie także pod znakiem rywalizacji tenisistów w Halowych Mistrzostwach Ostrołęki. Rywalizacja toczyć się będzie w dwóch halach - Gimnazjum nr 2 i MZOSTiIT w Wojciechowicach.  Faworytem rywalizacji jest z pewnością Jordan Czapski, lecz inni zawodnicy także nie składają broni. Początek gier w sobotę i niedzielę od godziny 9.00.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.