Sporty walki: Świetne starty ostrołęczan w prestiżowym turnieju "Mazovia Cup"

Sporty walki 12 grudnia 2012 Komentarzy

8 grudnia ostrołęccy zawodnicy Fight Academy i MKKK Shinkyokoushin wzięli udział w międzynarodowym turnieju sportów walki "Mazovia Cup 2012" w Tarczynie. Zawody zgromadziły 500 zawodników z całej Europy. Ostrołęczanie przywieźli osiem medali.

Zawodnicy uczestniczyli w dwóch formułach walk: UFR (1. runda - boks, 2. runda - kickboxing, 3. runda - K1) oraz Freefight (MMA).

Wszyscy reprezentanci Fight Academy spisali się doskonale. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Mateusz Banaszek, który w kategorii -66 kg senior wygrał wszystkie walki przez poddanie, w finale pokonując znakomicie spisującego się Armeńczyka, który posiada duże osiągnięcia w sportach walki.

Andrzej Wróblewski walczył w kategorii -66 kg, mimo tego, że był aż dziesięć kilogramów lżejszy. Zdołał jednak wywalczyć brązowy medal. Świetnie spisał się również Karol Zyra, poddając w finale reprezentanta Mołdawii już w pierwszej rundzie.

W zawodach wziął udział również Mateusz Zaniewski z MKKK Shinkyokoushin. Wygrał dwie walki i wywalczył złoty medal dla swojego klubu.