Spotkanie z autorem biografii Arkadiusza Gołasia (zdjęcia)

Siatkówka 08 listopada 2017 0 Komentarzy

Piotr Bąk - autor książki "Arkadiusz Gołaś: Przerwana Podróż" - spotkał się z młodzieżą z ostrołęckich szkół, by porozmawiać o postaci śp. Arkadiusza Gołasia - wybitnego sportowca pochodzącego z ziemi ostrołęckiej. Dziś jest dzień, w którym ukazuje się książka o życiu i karierze zmarłego przed 12 laty siatkarza.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa SQN z Krakowa. Podczas spotkania z uczniami ostrołęckich szkół w Szkole Podstawowej nr 5 Piotr Bąk mówił o tym, byśmy nigdy nie zapomnieli o dokonaniach Arkadiusza Gołasia i z dumą powtarzali, że ten znakomity siatkarz pochodził z naszego miasta. Wyjątkowe przesłanie dla uczniów miał też przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Jerzy Grabowski. - Arek Gołaś był znakomitym siatkarzem, ale przede wszystkim Polakiem. Sukcesy odnosił w biało-czerwonych barwach, z orzełkiem na piersi. Pamiętajcie, by nigdy nie zapominać o Ojczyźnie i brać przykład z tego wyjątkowego sportowca - mówił.

Po spotkaniu z Piotrem Bąkiem ustawiła się długa kolejka po książki, na których autor składał autografy. O godzinie 18.00 w Szkole Podstawowej nr 5 im. Zofii Niedziałkowskiej przy ul. Hallera 12 odbędzie się ogólnopolska premiera książki "Arkadiusz Gołaś: Przerwana Podróż". Serdecznie zapraszamy. W najbliższych dniach w naszym serwisie znajdziecie Państwo szczegółowe relacje z wydarzeń związanych z premierą tej publikacji.

Organizatorami ostrołęckiej premiery są: Wydawnictwo SQN, Mazowieckie Inicjatywy Społeczne oraz Szkoła Podstawowa nr 5 im. Zofii Niedziałkowskiej. Partnerami spotkania są: Miasto Ostrołęka, Jurajska, Polski Związek Piłki Siatkowej, Trony, INWO. Premierę wsparli ostrołęccy radni Grzegorz Milewski i Jan Rzewnicki. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują: RMF FM, Polsat Sport, siatka.org, eOstroleka.pl, Tygodnik Ostrołęcki, siatkowka24.com, VolleyCafe.pl, Siatkówka w Obiektywie, Moja Ostrołęka i Admedia.

Arkadiusz Gołaś (1981–2005) – polski siatkarz, olimpijczyk, ostrołęczanin, reprezentant kraju w latach 2001–2005. Karierę seniorską rozpoczął w AZS Częstochowa, w sezonie 2004/2005 reprezentował włoski klub Sempre Volley Padwa. Jako reprezentant Polski zdobył piąte miejsce na igrzyskach olimpijskich w Atenach. Jego ostatnim turniejem były mistrzostwa Europy w 2005 r., podczas których Polska zajęła piąte miejsce. W sezonie 2005/2006 miał grać we włoskim klubie Lube Banca Macerata. Zginął 16 września 2005 r. w wypadku samochodowym podczas podróży do Włoch.

Relacja z premiery
Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.