Pięć setów w Ostrołęce. SPS Volley pokonał wicelidera [ZDJĘCIA]

Siatkówka 04 lutego 2023 6 Komentarzy

Świetny mecz obejrzeli kibice, którzy w sobotni wieczór zdecydowali się obejrzeć w akcji spotkanie na szczycie I ligi mazowieckiej seniorów pomiędzy trzecim w tabeli SPS Volley Ostrołęka a wiceliderem Pronutiva SKK Belsk Duży. Pięć setów, a do tego wygrana gospodarzy!

Już w pierwszej partii kibice obejrzeli ciekawą grę - na początku ekipa z Belska Dużego wyszła na prowadzenie, lecz Volley także zdołał dojść do głosu. Końcówka należała jednak do przyjezdnych, którzy premierową odsłonę wygrali 25:19.

Drugą odsłonę lepiej zaczęli goście (3:6) i trener Arkadiusz Piasta reagował, prosząc o czas. Poskutkowało, bowiem Volley doprowadził do remisu 8:8. Gra była wyrównana, ale końcówkę skuteczniej rozegrał Volley, m.in. w bloku, co potwierdziła ostatnia akcja, gdy Patryk Brzostek doskonale zablokował Pawła Sęka. 25:21 i w meczu był remis.

W trzecim secie sytuacja była dość dynamiczna, a prowadzenie zmieniało swojego właściciela dość często. Nawet na finiszu tej partii wynik oscylował wokół remisu. Ostatecznie jednak Łukasz Zugaj na potrójnym bloku uderzył piłkę o ręce ostrołęczan i SKK wygrał 25:23.

To nie oznaczało jednak końca emocji, bowiem w partii czwartej lepiej zagrali gospodarze. Zaczęło się od kilkupunktowego prowadzenia (8:5), które było sukcesywnie powiększane (19:10). Ostatecznie ten set zakończył się pogromem 25:13 i kibice obejrzeli "wisienkę na torcie", czyli tie-breaka.

W piątym secie fenomenalnie wszystko rozpoczęło się dla Volleya, m.in. dzięki świetnym zagrywkom Łukasza Kadłubowskiego. Niewygodny serwis doświadczonego rozgrywającego SPS Volley sprawiał gościom wiele problemów - raz piłka spadła na końcową linię, innym razem przyjęli ją na drugą stronę: wszystko to kończyło się punktami dla SPS-u (5:0). To jednak nie był koniec koncertowej gry - później świetny blok i 6:0 i dopiero w tym momencie goście zdobyli pierwszy punkt w tie-breaku.

Mimo, że w końcówce SKK odrobił sporo strat (13:11), to jednak Patryk Brzostek mocno zaatakował po bloku przy piłce meczowej i skończyło się 15:12. Autor ostatniego punktu w meczu został też wybrany MVP.