SPS Volley Ostrołęka wciąż w grze o awans. Zdecyduje trzeci mecz

Siatkówka 30 kwietnia 2021 1 Komentarz

Siatkarze SPS Volley Ostrołęka wygrali z KPS II Siedlce 3:2 w drugim meczu rywalizacji o awans do III ligi. O tym, kto wywalczy promocję, zdecyduje trzecie spotkanie.

W pierwszym spotkaniu, które odbyło się w Siedlcach, lepsi byli gracze KPS II. Wygrali po tie-breaku i byli bliżej awansu. Mogli go sobie zapewnić już w piątek 30 kwietnia w Ostrołęce, ale w hali im. Arkadiusza Gołasia przeciwnikom ostrołęczan nigdy łatwo się nie grało.

KPS II przekonał się o tym w pierwszym i drugim secie. Podopieczni Arkadiusza Piasty zdominowali boiskowe wydarzenia i wygrali 25:20, a w kolejnym secie 25:13. Goście wrócili do gry i zdołali doprowadzić do remisu, wygrywając kolejne dwie partie.

W tie-breaku nie zabrakło emocji, choć nic nie zwiastowało horroru. SPS Volley od początku tej odsłony wyszedł na prowadzenie. Było już nawet 10:4 dla gospodarzy, a później 14:9. Przy tym stanie siedlczanie zdobyli kilka punktów z rzędu i zrobiło się... 14:13. Mimo mocnej zagrywki gości, udało się przyjąć, rozrzucić na lewe skrzydło, atak po bloku i wielki wybuch radości. SPS Volley wciąż jest w grze o III ligę.

Stan rywalizacji między Volleyem a KPS II to 1:1. O awansie do trzeciej ligi zdecyduje trzecie spotkanie, które rozegrane zostanie w Ostrołęce. Termin poznamy wkrótce.