Spychalski w czołówce biegu Ushuaia Loppet (zdjęcia)

Inne 16 sierpnia 2017 1 Komentarz

W wyśmienitym stylu Waldemar Spychalski rozpoczął sezon biegowy 2017/2018. Zdobył on trzecie miejsce w biegu narciarskim techniką klasyczną na 48 km Ushuaia Loppet.  Bieg inaugurujący cykl biegów długodystansowych Wordloppet na trzech kontynentach, odbył się 12 sierpnia w miejscowości Ushuaia na Ziemi Ognistej, "na końcu świata" - jak nazywają ten południowy cypel sami mieszkańcy.

Waldemar Spychalski z podostrołęckiej Przystani ukończył bieg z rezultatem 02:48.40, co dało mu 3. miejsce w klasyfikacji open, lepsi byli tylko Argentyńczycy Federico Cichero i Federico Moyano, obaj jednak byli dużo młodsi od 62-letniego reprezentanta powiatu ostrołęckiego. Zwycięzca Cichero ma 34 lata, drugi Moyano - 29. Spychalski bezapelacyjnie wygrał więc kategorię M-60, wyprzedzając Norwega Olava Torje i Szweda Larsona Lennarta. Następny z Polaków - Krzysztof Kostka - zajął miejsce dwunaste. W rywalizacji wzięło udział 61 uczestników z kilkunastu krajów świata, w tym czterech Polaków.

Sam Waldemar Spychalski dość sceptycznie odniósł się do swojego sukcesu podczas biegu narciarskiego Ushuaia Loppet.

- Jakkolwiek wynik ucieszył mnie bardzo i myślę, że to również sukces dla Biegu Piastów, by mieć swojego reprezentanta na pudle w innym kraju, to jednak podchodzę do niego trochę jak do szczęśliwego zbiegu okoliczności. Według moich planów treningowych wyniki poniżej 3 godzin na 50 km powinienem zacząć uzyskiwać dopiero w wieku 70 lat, co najwyżej ciut przed. Potrzeba mi jeszcze około 5-7 lat na poprawę techniki, aby uzyskiwać takie rezultaty bez uszczerbku dla zdrowia - stwierdził.

Dzięki uprzejmości samego zainteresowanego, możemy zobaczyć zdjęcia z Argentyny, pochodzące z archiwum prywatnego. Zapraszamy do galerii.