Squatina na Festiwalu Sprinterskim w Warszawie [ZDJĘCIA]

Pływanie 16 października 2016 Komentarzy

Udany występ podczas Festiwalu Sprinterskiego na 100-lecie Mokotowa w Warszawie mają za sobą reprezentanci KS Squatina Ostrołęka. Klub stawia na systematyczny rozwój trenujących dzieci, co znajduje odzwierciedlenie w wynikach.Klub Squatina Ostrołęka uczestniczy w świecie pływackim zaledwie cztery lata, a na arenie pływackiej w Polsce z udziałem najlepszych klubów (z Wrocławia, Konina, Warszawy, Łodzi, Lipna, Legionowa, Grudziądza, Rypina, Łaska, Pruszkowa, Bydgoszczy, Osielska, Puław, Grójca, Ciechanowa i innych miejsc) zajmuje drugie miejsce w tabelach postępów zawodników z 40 klubów, które brały udział w Festiwalu Sprinterskim na 100-lecie Mokotowa w Warszawie.

W wyróżniającym tempie, rozwija się Kamil Szporak – uczeń czwartej klasy Szkoły Podstawowej nr 3 w Ostrołęce. Wychowanek Squatiny po trzech latach pracy zajmuje obecnie najlepsze lokaty w Polsce. W notowaniach swimrankings.net ostrołęczanin jest na pierwszym miejscu w Polsce, mimo tak dużej konkurencji w młodym wieku.

- Pływanie należy do dyscyplin, które rozpoczyna się już w wieku 6 lat, a nawet od niemowlaka można bawić się i oswajać z wodą co dobrze wpływa na rozwój psychoruchowy dziecka - dodaje trener Maja Bieżuńska.

W Warszawie podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Sprinterskiego Kamil Szporak zdobył złoty medal w swoim koronnym stylu na 50 m stylem klasycznym z czasem 0:43,53 co jest nowym rekordem życiowym Kamila na pływalni 50-metrowej. W swoim drugim ulubionym stylu - motylkowym - Szporak zajął również miejsce na podium, tym razem uzyskał srebrny medal z czasem 0:39,55 co jest również nowym rekordem życiowym wychowanka Squatiny.

Podczas zawodów w stolicy wystartowali również: dziewięcioletnia Maja Wołosz, która dzięki znakomitym życiówkom poprawiła się w tabelach. Zajęła ona 15. miejsce w stylu dowolnym i 19. w stylu grzbietowym. Jej rówieśnik Jakub Bieżuński, również z rekordami życiowymi, zajmował dobre 4. miejsce na 50 stylem motylkowym i 6. miejsce na 50 m stylem klasycznym. Znakomicie rozpędza się również na dużym basenie dziesięciolatka Weronika Jankowska, która poprawiała rekordy aż o ponad dwie sekundy w stylu klasycznym zajmując dobrą piątą lokatę oraz w stylu dowolnym zajmując 16. miejsce. Na wyróżnienie za pracowitość zasługuje również Patrycja Marcińczyk, dziesięcioletnia wychowanka jest wzorem do naśladowania dla najmłodszych dziewczynek.

- Systematyczna praca przynosi efekty, co widać po rekordach życiowych na 50 m stylem grzbietowym, gdzie przez rok Patrycja poprawiła się o ponad 11 sekund. Trzeba dodać, że w tak młodym wieku ważny jest progres i budowanie świadomości wśród dzieci i rodziców o uwarunkowaniach i możliwościach dyscypliny pływackiej - dodaje trenerka UKS Squatina.

Na koniec przyszedł czas na podziękowania. Tych trenerzy KS Squatina mają sporo, do wyjątkowych dla klubu osób i instytucji.

- Serdeczne podziękowania dla prezydentów miasta Ostrołęki, Urzędu Miasta w Ostrołęce oraz dla rodziców za wsparcie duchowe i finansowe, cieszymy się że wspólnie możemy czynić dobro dla dzieci - mówią Maja i Leszek Bieżuńscy.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:

Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.