Squatina pieczętuje udany 2017 rok: 116 medali, wiele rekordów

Pływanie 20 grudnia 2017 0 Komentarzy

Pływacy KS OSP Squatina Ostrołęka w grudniu uczestniczyli w dwóch dużych imprezach sportowych: w zawodach z cyklu "Od Młodzika do Olimpijczyka" oraz w Zimowych Mistrzostwach Warszawy.W dniach 1-2 grudnia odbyły się Zimowe Mistrzostwa Warszawy, wystartowało w nich ponad 900 zawodników i zawodniczek z całej Polski, w tym 4-osobowa reprezentacja Squatiny. Do Ostrołęki wróciła ona z sześcioma medalami oraz nowymi rekordami życiowymi. Kamil Szporak zdobył cztery brązowe medale na 50, 100, 200 metrów stylem klasycznym oraz 400 metrów stylem zmiennym. Paulina Bieżuńska zdobyła srebro na 50 metrów stylem motylkowym i brąz na 50 metrów stylem klasycznym. Klub reprezentowali jeszcze Patrycja Marcińczyk i Jakub Bieżuński.

Z kolei 9 grudnia ponad 1000 pływaków wzięło udział w zawodach "Od Młodzika do Olimpijczyka" w Warszawie. Squatinę reprezentowali: Kamil Szporak, Jakub Bieżuński, Blanka Mulewska, Maja Barańska, Maja Wołosz, Kornelia Rusiłowicz, Patrycja Marcińczyk, Weronika Jankowska, Paulina Bieżuńska. Medale zdobyli Kamil Szporak - srebro na 100 metrów stylem klasycznym, Blanka Mulewska - srebro na 50 metrów stylem klasycznym, a także Paulina Bieżuńska - brąz na 50 metrów stylem motylkowym.

- Był to najlepszy rok pływacki w obchodzonej w tym roku pięcioletniej działalności klubu. Pływacy w 2017 roku wystąpili w 17 imprezach pływackich rangi Pucharu Polski, ogólnopolskiej, okręgowej i zdobyli 116 medali. Wszystkim dzieciom gratulujemy sukcesów, medali, rekordów. Dziękujemy za pomoc rodzicom i wsparciu z Urzędu Miasta - podkreślają trenerzy Maja i Leszek Bieżuńscy.Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.