Stabilizacja formy kluczem do sukcesu

Siatkówka 18 stycznia 2018 0 Komentarzy

Siatkarze Energi Net Ostrołęka wygrali kolejne spotkanie w II lidze. Tym razem przed własną publicznością wręcz zdeklasowali AZS UWM Olsztyn 3:0. Po meczu trener Mateusz Mielnik przyznał, że był to udany rewanż na olsztyńskiej ekipie.- Porównując te dwa mecze z Olsztynem, to były dwa oblicza naszego zespołu. Na szczęście tam było to słabsze i był to początek sezonu, w ostatnich meczach widzimy to lepsze oblicze - mówi Mateusz Mielnik, trener Energi Net Ostrołęka. - Nie jest to przypadek, wtedy mieliśmy naprawdę spore problemy, dlatego ta gra była nierówna. Teraz półtorej miesiąca wykonujemy dobrą pracę na treningu, wszyscy są zdrowi, wszyscy trenują i widać to po jakości grania. Kluczem jest ustabilizować formę. Dla nas ten miesiąc przerwy był pozytywny, bo można było odetchnąć, ale było to bardzo długo. Wytrzymaliśmy cierpliwie na treningu i w Białymstoku widać było, że wstrzeliliśmy się idealnie z dyspozycją. Sportowa forma była dobra, mentalna również, bo był głód siatkówki.

W sobotę nasi siatkarze wygrali w Białymstoku z jednym z najsilniejszych zespołów ligi, a już trzy dni później musieli mierzyć się z dużo słabiej dysponowanym rywalem. Czy ten rozstrzał w poziomie przeciwników nie przeszkadza w wypracowaniu odpowiedniej formy na najważniejsze mecze sezonu?

- Oblicza rywali są różne to specyfika tej ligi. Wolę częściej grać takie mecze jak z Białymstokiem niż takich jak dziś, bo często zespoły do nas przyjeżdżają i same nie wiedzą w jakiej są dyspozycji, różne są tego przyczyny. My przygotowujemy się po to, żeby trzymać odpowiedni poziom gry, dlatego nie oglądamy się na rywali, tylko sami chcemy być dobrze przygotowani do każdego następnego spotkania. Będziemy robić wszystko żeby dogonić BAS, ale Białystok to dobry zespół i nie sądzę żeby często gubił punkty. W tym momencie najważniejsze jest żeby kontrolować sytuację, nie spaść z drugiego miejsca. Mamy doświadczenia z zeszłego roku i etapami przygotujemy się do play-off - przyznaje szkoleniowiec ostrołęckiej drużyny.

Już w najbliższą niedzielę siatkarze Energi Net Ostrołęka zagrają w Warszawie z miejscową Legią. Początek meczu o godz. 17.00 w hali przy ul. Niegocińskiej 2.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.