Start na Piątkę! Dziesięć medali pływaków w Ostrowi Mazowieckiej

Pływanie 22 listopada 2021 2 Komentarze

Aż dziesięć medali wywalczyli zawodniczki i zawodnicy UKS Piątki Ostrołęka na X Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka, które odbyły się 21 listopada na 25-metrowej pływalni Park Wodny MOSiR. Do rywalizacji przystąpiło ponad 200 zawodniczek i zawodników z kilku klubów Mazowsza.

Piątka popłynęła w składzie: Magda Kowalska, Oliwia Charewicz, Natalia Skórzewska, Zuzia Zecer, Antonina Szczubełek, Maja Szukiewicz, Hanna Wawrzyńska oraz Maciek Romanowski, Szymon Pliszka, Antoni Golan, Aleksander Hyjek i Dawid Modzelewski.

• Magda zdobyła dwa złote medale na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:05,50 oraz drugi złoty medal na 50 m stylem motylkowym z czasem 33,38;
  • Oliwia poszła w ślady starszej koleżanki i również zdobyła dwa złote medale na 50 m stylem dowolnym z czasem 29,45 oraz drugi złoty medal na 50 m stylem motylkowym z czasem 33,60;
  • Zuzia również śladami starszych koleżanek zdobyła dwa złote medale na 25 m stylem dowolnym z czasem 16,48 oraz drugi złoty medal na 25 m stylem grzbietowym z czasem 20,26;
  • Antek tylko potwierdził że będzie się przebijał do czołówki swojego rocznika i również zdobył dwa złote medale na 25 m stylem dowolnym z czasem 17,83 oraz drugi złoty medal na 25 m stylem grzbietowym z czasem 23,02;
  • Maciek zdobył jeden srebrny medal na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:01,23 oraz jeden medal brązowy na 50 m stylem motylkowym z czasem 30,23;
  • Tosia zajęła czwarte miejsce na 50 m stylem motylkowym oraz piąte miejsce na 50 m stylem klasycznym.

- Z dobrej strony zaprezentowali się: Natalka, Maja, Szymon, Dawid oraz dwójka najmłodszych pływaków i po raz pierwszy startujących w zawodach: Hania Wawrzyńska oraz Olek Hyjek. Bardzo się cieszymy z wyników oraz medali naszych pływaków i zawsze trzymamy za nich kciuki. Możemy być zadowoleni że mogliśmy uczestniczyć w tej imprezie pływackiej i mamy nadzieję że w następnym roku zawitamy jeszcze większym składzie - podsumowuje trener Andrzej Pyskło.