Start UKS Atleta w Siedlcach. Krystian Łuba tuż za podium

Inne 07 maja 2019 2 Komentarze

28 kwietnia to drugi dzień zawodów w podnoszeniu ciężarów dla ostrołęckich sztangistów. Siedleckie pomosty musiały wytrzymać nawałnicę 39 dziewcząt i 45 chłopców walczących o prymat najlepszych ciężarowców Okręgu Mazowieckiego do 17 lat.Byli to zawodnicy klubów z miejscowości jak Ciechanów, Glinojeck, Łapy, Maków Mazowiecki, Nowy Dwór Mazowiecki, Ostrołęka, Ostrów Mazowiecka, Siedlce i Warszawa.

UKS Atleta Ostrołęka zgłosił dwóch zawodników do rywalizacji siedemnastolatków. Wystąpił tylko Krystian Łuba kategorii wagowej +102, a Przemysław Szabłowski musiał pauzować z powodu urazu nogi przy pracach budowlanych.

Krystian rwanie rozpoczął od 45 kg, w drugim podejściu wyrwał sztangę o ciężarze 50 kg i w trzecim bardzo poprawnie wyrwał 53 kg, tym samym ustanawiając rekord życiowy. Podrzut równie dobrze rozpoczęty na 60 kilogramach, by w drugim podejściu zaliczyć 66 kg. No i trzecia próba na 70 kg wydawała się, że będzie tylko potwierdzeniem tego co już kilkakrotnie dokonywał. Niestety próba ta okazała się nie do zaliczenia. W dwuboju Krystian uzyskał 119 kilogramów i zajął czwartą lokatę w swojej kategorii wagowej. Rekord życiowy w rwaniu i bardzo blisko rekord życiowy w dwuboju.
Niebawem kolejne zawody dla siedemnastolatków i będzie możliwość poprawienia wyniku.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
12:48, 07 maja 2019

Sztangista

Brawo Gratuluję

ocena: -         zgłoś
...
08:28, 08 maja 2019

JANINA

Ekstra. Krystian

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.