zdjecie 2298
zdjecie 2298

Startuje A Klasa ciechanowsko-ostrołęcka

Piłka nożna 18 sierpnia 2017 1 Komentarz

Już w najbliższy weekend na boiska ligowe wybiegną piłkarze rywalizujący w A Klasie ciechanowsko-ostrołęckiej, a wśród nich cztery zespoły z powiatu ostrołęckiego: Rzekunianka Rzekuń, Kurpik Kadzidło, Świt Baranowo i Aldo Bartnik Myszyniec.

W pierwszej kolejce A Klasy dwa zespoły z naszego powiatu zagrają u siebie, dwa na wyjeździe. Przed własną publicznością w sobotę o godz. 14.00 zagra Rzekunianka Rzekuń. Rywalem drużyny spod Ostrołęki będzie Boruta Kuczbork. U siebie zagra też Świt Baranowo, który w niedzielę o 17.30 zmierzy się z Kryształem Glinojeck.

Wyjazdowe wyzwania czekają Kurpik Kadzidło i Aldo Bartnik Myszyniec. Kurpik w niedzielę o 15.00 zagra z GKS Pokrzywnica, z kolei Aldo Bartnik w pierwszym ligowym starciu w A Klasie wyruszy do Sypniewa na starcie z Orłem, ten mecz w niedzielę o 16.00.

Przygotowania

Drużyny z powiatu ostrołęckiego solidnie przygotowywały się do nowego sezonu. Bardzo dobrą formę w okresie przed ligą zaprezentował beniaminek Aldo Bartnik Myszyniec. Zawodnicy z Myszyńca wysoko wygrali trzy spotkania, ulegli jedynie ostrołęckiej Narwi, a w ostatnim meczu pucharowym zwyciężyli po rzutach karnych Koronę II Ostrołęka. Pierwszy rywal Bartnika też świetnie grał w sparingach - nie przegrał meczu, notując nawet remisy z zespołami z okręgówki.

Teoretycznie przed łatwiejszym zadaniem stoi Rzekunianka Rzekuń. Gracze z Rzekunia w przedsezonowych sparingach spisywali się dość równo (2 zwycięstwa, remis, 2 porażki), a ich rywal wręcz przeciwnie - 0:11 z Polonią Iłowo nie świadczy raczej o sile zespołu z Kuczborka, choć dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe, więc trzeba zachować koncentrację od pierwszej minuty. W barwach Rzekunianki może już wystąpić paru nowych zawodników, a zespół - według nieoficjalnych wieści - ma poprowadzić trener Dariusz Narolewski.

Kurpik Kadzidło pierwszy mecz rozegra w Pokrzywnicy i będzie to test na to jak zespół poradzi sobie bez Arkadiusza Wiśniewskiego, czyli snajpera, który opuścił Kurpik na rzecz MKS Przasnysz. W sparingach bywało różnie - od 5:4 z IV-ligowym Orłem Kolno do 3:4 z B Klasowym Orzem Goworowo. Ostatni test-mecz Kurpika to remis 2:2 z GUKS Krasnosielc. GKS Pokrzywnica większość sparingów przegrał, więc może być mu daleko do najwyższej formy. Warto to wykorzystać.

Najbardziej obawiamy się formy Świtu Baranowo. Zespół ten w okresie przygotowawczym przegrał wszystkie cztery sparingi, a w meczu pucharowym zwyciężył 5:4 z najniżej notowaną drużyną B Klasy ubiegłego sezonu. Pierwszy rywal Świtu - Kryształ Glinojeck - postawił na solidne przygotowanie i rozegrał aż dziewięć sparingów, co może świadczyć o dobrej formie fizycznej. W dodatku Kryształowi nic nie brakuje piłkarsko, o czym świadczą trzy zwycięstwa z zespołami z ligi okręgowej.

Plan gier 1. kolejki A Klasy:

GKS Pokrzywnica - Kurpik Kadzidło [20 sierpnia, 15:00]
Świt Baranowo - Kryształ Glinojeck [20 sierpnia, 17:30]
Rzekunianka Rzekuń - Boruta Kuczbork [19 sierpnia, 14:00]
PAF Płońsk - Żak Szreńsk [20 sierpnia, 17:00]
Orzeł Sypniewo - Bartnik Myszyniec [20 sierpnia, 16:00]
KS Wąsewo - Korona Karolinowo [20 sierpnia, 11:00]
Konopianka Konopki - Jutrzenka Unieck [19 sierpnia, 13:00]

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
15:23, 18 sierpnia 2017

Tak będzie

5. Bartnik
7. Rzekunianka
11. Kurpik
14. ŚwitSerwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.