Startuje IV liga. Na co stać Troszyn i Narew? Typują nasi czytelnicy

Piłka nożna 05 sierpnia 2022 0 Komentarzy

Nowa, silna IV liga startuje. W najbliższą sobotę oba kluby z naszego regionu rozpoczną rozgrywki. Narew pojedzie zmierzyć się z Mazovią Mińsk Mazowiecki, z kolei Troszyn na wyjeździe zagra z Oskarem Przysucha. Przed kibicami wiele miesięcy emocji, a przed zawodnikami - walki o ligowe punkty.

Oba lokalne kluby przebudowały swoje kadry przed grą w IV lidze w sezonie 2022/23. Wyzwanie jest większe niż dotychczas, bo jest to już tylko jedna grupa, a co za tym idzie: poziom wędruje w górę.

Narew Ostrołęka. W młodości siła

Do ostrołęckiej drużyny w tym okienku transferowym dołączyli: Dominik Barciak, Seweryn Strzelec, Jakub Żyndul, Dawid Zębrzuski, Dominik Trojanowski, Maciej Kowalski, Jakub Żyznowski, Bartłomiej Gromek oraz Adam Zięba. Da się zauważyć pewną strategię: pojawili się młodzi gracze, których z Gdyni ściągnął nowy trener Marek Marciniak; są zawodnicy z regionu, którzy wracają do Ostrołęki, ale też doświadczeni w bojach w wyższych ligach. Narew dysponuje bardzo młodą drużyną, średnia wieku to niewiele ponad 22 lata. Czy w tym będzie tkwić siła niebiesko-czerwonych?

Nowy trener Marek Marciniak miał już okazję popracować z piłkarzami, poznać ich i na mecz z Mazovią Mińsk Mazowiecki (sobota, 15:00) na pewno wystawi optymalny skład. Kibice już nie mogą się doczekać.

Wyniki sparingów Narwi: vs Narew II 10:1; vs Rzekunianka 1:1; vs ŁKS Łomża 1:1; vs Warmia Grajewo 4:3; vs Ruch Wysokie Maz. 2:4.

KS CK Troszyn. Obiecująca przebudowa

Dziewięciu nowych graczy pojawiło się też w KS CK Troszyn. Zespół z powiatu ostrołęckiego sięgnął po latynoamerykański powiew świeżości w postaci Kolumbijczyków, do tego Jakub Karabin, Jakub Szyszkowski, Bartosz Wiśniewski, Michał Subczyński, Filip Woźnica, Maciej Tyska i Maciej Kotarba. Wszyscy wymienieni mają już za sobą występy w seniorskich zespołach, od okręgówki po III ligę.

W poprzednim sezonie dobra gra Troszyna zaowocowała czwartym miejscem w lidze. Zobaczymy, czy uda się ten wynik co najmniej powtórzyć. Wyniki sparingów wyglądają obiecująco, a pierwszy test w sobotę o 13:00 w wyjazdowym meczu z Oskarem Przysucha.

Wyniki sparingów Troszyna: vs Nadnarwianka Pułtusk 7:0, vs Ursus Warszawa 3:1, vs ŁKS Łomża 3:1, vs Olimpia Zambrów 2:4.

IV liga. Które miejsce Troszyna i Narwi? Typują nasi czytelnicy

Które miejsce w IV lidze zajmie KS CK Troszyn? 40,74 proc. uczestników naszej sondy uważa, że będzie to miejsce z przedziału 1-4. Na miejsca 5-8 stawia 20,37 proc. respondentów, na miejsca 9-12 najmniej, bo tylko 12,96 proc., a na miejsca 13-18: 25,93 proc. Widać, że najwięcej naszych czytelników wierzy w to, że dziewięć wzmocnień KS CK przyniesie efekt w nowym sezonie i pozwoli na zajęcie miejsca w pierwszej czwórce tabeli.

A jak wypadnie Narew Ostrołęka? 21,74 proc. głosujących uważa, że będzie w pierwszej "czwórce". Najwięcej, bo 34,78 proc. respondentów twierdzi, że Narwian stać na miejsca 5-8. 27,54 proc. głosujących uznało, że będą to miejsca 9-12, a 15,94 proc. - że dolna część tabeli, czyli miejsca 13-18. Kibice niebiesko-czerwonych wierzą w drużynę i liczą na górną połowę tabeli.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.