Street Workout na Bursztynowym? Sportowy projekt w budżecie obywatelskim

Inne 17 września 2021 0 Komentarzy

Bursztynowy Street Workout to jeden ze sportowych projektów, jakie znalazły się w budżecie obywatelskim. Głosowanie rusza już w poniedziałek. Czy osiedle Bursztynowe wzbogaci się o urządzenia do ćwiczeń?

Bursztynowy Street Workout to jeden ze sportowych projektów, jakie znalazły się w budżecie obywatelskim. Głosowanie rusza już w poniedziałek. Czy osiedle Bursztynowe wzbogaci się o urządzenia do ćwiczeń?

- Bursztynowy Street Workout (dalej BSW) zachęci młodzież, dorosłych i seniorów do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, będzie propagowć zdrowy tryb życia, będzie doskonałym czynnikiem integracji międzypokoleniowej i poprawy jakości życia mieszkańców - podkreślają autorzy projektu.

Dalej czytamy:

Bursztynowy Street Workout (dalej BSW) zachęci młodzież, dorosłych i seniorów do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, będzie propagowć zdrowy tryb życia, będzie doskonałym czynnikiem integracji międzypokoleniowej i poprawy jakości życia mieszkańców. Powstała infrastruktura rekreacyjna umożliwi prowadzenie zajęć z młodzieżą, dorosłymi i seniorami, prowadzenie regularnych treningów, organizację warsztatów i organizację zawodów. W ostatnich latach widoczny jest wzrost zainteresowania aktywnością fizyczną „Street Workout”. Wyposażenie BSW będzie służyć do wykonywania ćwiczeń z ciężarem własnego ciała (podciągania, pompki, pompki na poręczach), wykonywania ćwiczeń gimnastycznych i prowadzenia zajęć sportowo-rekreacyjnych. Dzieci, młodzież i seniorzy dzięki BSW będą miały mniej problemów z chorobami związanymi z kręgosłupem, będą wzmacniać swoje ciało oraz utrzymywać formę. Spędzanie czasu na treningach będzie służyć integracji mieszkańców osiedla oraz wzmocni więzi międzypokoleniowe. Dodatkowe wyposażenie w postaci, oinitoringu wizyjnego, tablic informacyjnych z przykładami ćwiczeń, umieszczenie na urządzeniach QR kodów z odniesieniem do filmów instruktażowych prezentujących zestawy ćwiczeń, zapewnienie wokół BSW roślinności parkowej stworzy doskonały klimat do dbania o zdrowie „pod chmurką”, zapewni ciszę, spokój i komfort mieszkańcom oraz użytkownikom BSW.

Ile to będzie kosztować? Wyposażenie BSW wyceniono na 35 tysięcy złotych, przygotowanie podłoża na 10 tysięcy złotych, nasadzenia zieleni na 5 tysięcy złotych, a kamery monitorujące teren na 10 tysięcy złotych. Łączny koszt projektu to 60 tysięcy złotych.

Czy projekt będzie zrealizowany? O tym zdecydują mieszkańcy.

Głosowanie nad projektami w Budżecie Obywatelskim potrwa od 20 września do 3 października 2021 r.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.